Info

U varaždinski sveučilišni centar Sveučilišta Sjever na Odjel za odnose s javnošću u travnju s Ekonomskog sveučilišta iz Praga dolazi dr. sc. Zuzana Hubinkova. Održat će nekoliko predavanja i prikazati teme iz područja suvremene socijalne psihologije koje su trenutno u fokusu njezina rada.

Profesorica Hubinkova dolazi s katedre za psihologiju i sociologiju. Ima dva doktorata znanosti – iz psihologije i ekonomije, pa taj način u svojem znanstveno-istraživačkom radu uspješno objedinjuje ove dvije znanosti.

Teme koje će predstaviti na Sveučilištu Sjever bit će povezane s kvalitetom suvremenog života, s obzirom na vrijednosni sustav, socijalnu stabilnost i novac kao sredstvo komunikacije. Profesorica će se osvrnuti i na globalizacijske procese koji utječu na kvalitetu i stabilnost života, ali i na nezaposlenost i položaj žene u modernom društvu.

Predavanje će biti na hrvatskom jeziku, a dobrodošli su studenti drugih studijskih programa zainteresirani za najavljene teme.