DRUŠTVO

Lidija Dujić: “Iz taloga ženskog novinarstva – bivša misica & kontroverzni poduzetnik”

U formi tribine, polaznici/ce će na odabranim recentnim primjerima iz hrvatskih online medija razmatrati sljedeća dva aspekta: posljedice feminiziranja novinarske struke – s obzirom na status/angažman profesionalnih novinarki na različitim portalima, u rasponu od mainstream do ženskih medija; te preuzimanje objava s društvenih mreža koje je žensko novinarstvo svelo na proizvodnju praznih priloga o bivšim i kontroverznim, bez povoda i bez sadržaja, ali s novim stalnim epitetima i uopće jezikom/stilom koji očuđivanjem banalnoga istodobno uskraćuje i informaciju i komunikaciju.

Lidija Dujić sveučilišna je profesorica, urednica i književnica. Na Filozofskom fakultetu u Zagrebu diplomirala je i doktorirala filologiju/kroatistiku. Radila je kao profesorica hrvatskoga jezika i književnosti, urednica u Profilu i Malim zvonima, od 2012. profesorica na odjelima Novinarstvo i Odnosi s javnošću Sveučilišta Sjever u Koprivnici i u Varaždinu. Scenaristica je radijskih i televizijskih serijala o hrvatskim književnicima, voditeljica radionica medijske pismenosti, suautorica više udžbenika i priručnika. Autorica je proza za djecu Plagva i Bajka iz plićaka, književne studije Ženskom stranom hrvatske književnosti, zbirki poezije SuhozidAgavine kćeri i Plastron, osrčje.

Za sudjelovanje u radionici nije potrebna prethodna prijava.