Putovanja

“Gdje ćemo na ljeto?” – pitanje je koje se svake godine postavlja među mladima, jer je ljeto vrijeme bez obaveza i prilika za nezaboravna iskustva.

Prošlog ljeta odlučila sam napustiti uobičajene rutine i sa svojom prijateljicom Anom otići na novo mjesto – otok Pag. Odluka je bila jasna: spojiti posao i dobru zabavu, pa smo odabrale upravo taj otok za našu ljetnu avanturu.

Otok Pag je peti najveći otok u Jadranskom moru, poznat po predivnim plažama i najboljem noćnom životu na plaži Zrće.

Bazilika je restoran koji ima na plaži svoj beach bar. To je mjesto koje nudi savršenu hranu, ljubazno osoblje i pogled na more koji oduzima dah. Nismo mogle odoljeti tom luksuzu i odlučile smo raditi tamo.

Beach bar ispod restorana na plaži bio je naša radna postaja gotovo cijelo ljeto. Još uvijek se sjećam trenutka kada smo spustile kofere i osjetile taj jedinstveni duh otoka, neko ludilo koje nas je obuzelo.

Brzo smo se uklopile u radnu rutinu, upoznale raznolike ljude i započele naše najbolje dvomjesečno iskustvo u životu.

Posao preko sezone može biti naporan, ali krije u sebi posebnu čaroliju upoznavanja novih ljudi i bijega od svakodnevice.

Radile smo s iznimno zanimljivim ljudima među kojima je bio i konobar Tin Zgombić. On nam je pružio uvid u drugu stranu ljeta na Pagu. S osmijehom, Tin nam je rekao: “Raditi na Pagu tijekom ljeta je kao ostvariti san – spojiti posao i uživati ​​u najboljem noćnom životu. Osjećam se sretnim što mogu biti dio ove atmosfere i upoznati ljude koji cijene taj ljetni miks”.

Moja prijateljica Ana također je oduševljena našim ljetom na Pagu. Ona je često spominjala kako je ovo iskustvo promijenilo njezin pogled na rad i odmor. Oduvijek je bila sklonija opuštanju i uživanju u slobodnom vremenu, ali radeći na Pagu shvatila je vrijednost rada i zadovoljstva koje on donosi. Sjećam se kako je jednom prilikom Ana s osmijehom rekla: “Rad na sezoni na Pagu otvorio mi je oči. Shvatila sam da studenti mogu sve, da možemo balansirati između obveze i zabave. Ovo me iskustvo naučilo koliko je važno iskoristiti prilike koje nam se pružaju i da rad može biti totalno uzbudljiv”.

Dok je ljeto polako prolazilo, osjećaji su se miješali u nama. Bili smo tužni zbog odlaska, ali i presretni zbog svega što smo doživjeli. Naše iskustvo na Pagu trajalo je samo dva mjeseca, ali ostavilo je trajne uspomene i prijateljstva za cijeli život.

Dok smo sjedili na plaži Zrće, gledajući posljednji izlazak sunca, osjetili smo zahvalnost prema ovom prekrasnom otoku koji nam je pružio nevjerojatno ljeto. Shvatili smo da je spojiti odmor, rad i noćni život na pravom mjestu poput Paga pravi recept za nezaboravno iskustvo.

Na kraju, zaključili smo da svi mladi ljudi trebaju barem jednom iskusiti rad u sezoni. To je prilika koja nam omogućuje da razvijemo vještine, upoznamo nove ljude, istražimo nove destinacije i stvorimo nevjerojatne uspomene. Ljeto na Pagu pokazalo nam je da studenti zaista mogu sve i da je spoj odmora, rada i noćnog života nevjerojatno ispunjavajući.

Dolaskom kući, podijelile smo našu priču s prijateljima i obitelji. Svi su bili oduševljeni našom hrabrošću i odlučnošću da iskusimo rad u sezoni i istovremeno uživamo u ljetnom provodu.

Svoju priču smo podijelile s našim kolegom Tinom, koji je ostao na Pagu kako bi nastavio raditi u restoranu i uživati ​​u noćnom životu. Tin nam je sa smiješkom rekao: “Ovo je mjesto gdje mladost i rad susreću slobodu i nevjerojatnu energiju. Rad na sezoni na Pagu donosi mnogo više od samog posla. To je iskustvo koje te mijenja i ostavlja trajne uspomene”.

Na kraju, naše ljeto na Pagu ostavilo je dubok trag u našim srcima i oblikovalo nas kao osobe. Shvatili smo da smo sposobni za puno više nego što smo mislili, da možemo uskladiti rad i uživati ​​te da svatko treba barem jednom iskusiti ovakvu avanturu.

Dok razmišljam o prošlom ljetu, shvaćam koliko smo sretne što imamo priliku spojiti posao, odmor i noćni život na ovom prekrasnom otoku. To iskustvo nas je obogatilo, naučilo nas važnosti ravnoteže između obveza i uživanja te nas inspiriralo da istražimo svijet s otvorenim umom i hrabrošću.

Na kraju, ova priča je podsjetnik da je život pun mogućnosti koje čekaju da ih istražimo. Ljetni miks na Pagu samo je jedna od mnogih priča koje ćemo ponijeti sa sobom kroz život i koja će nas uvijek podsjećati na to kako studenti mogu sve kada spoje rad, zabavu i hrabrost kako bi izašli iz svoje zone udobnosti. Bez obzira na to gdje se nalazimo ili koju ulogu trenutno obavljamo, važno je zapamtiti da svaki trenutak može biti prilika za rast, učenje i stvaranje nezaboravnih uspomena.

I dok sada stavljam točku na ovu priču, osjećam zahvalnost prema svim ljetima, svim iskustvima i svim ljudima koji su mi omogućili da rastem i istražujem. Neka ova priča nadahne sve one koji sanjaju o avanturi, koji traže ravnotežu između rada i uživanja i koji vjeruju u svoju snagu da stvaraju vlastiti ljetni miks koji će trajati zauvijek.

Jer, na kraju krajeva, život je upravo to – mješavina odmora, rada i noćnog života koji nas oblikuje i čini nas sretnima. Zato kreni u svoje vlastite ljetne pustolovine i neka tvoj ljetni miks bude tvoja najdraža priča koju ćeš uvijek nositi sa sobom.

Izvor slika: Ivana Pervan/privatna arhiva