SPORT

Dinamo je na Maksimiru u susretu 4. kola skupine H Europske lige deklasirao austrijski Rapid sa 3:1 te se vratio na drugo mjesto skupine. Nakon neuvjerljive predstave i poraza u Beču u prošlom kolu (1:2), Modri se vraćaju na pobjedničke staze i borbu za osvajanje jedne od prve dvije pozicije u skupini.

Hladan tuš na početku susreta

Rapid s(p)retno dolazi u vodstvo već u osmoj minuti. Robert Ljubičić šalje neugodnu loptu koja prolazi „kroz“ stopere Modrih te Christoph Knasmüllner zabija vodeći pogodak dok Maksimir ostavlja u blagom šoku.

Vjerni Boysi nisu prestali s podrškom, a Modrima su samo četiri minute bile potrebne za poravnavanje rezultata. Mislav Oršić radi odličan prodor po lijevoj strani, ubacuje na drugu gdje glavom loptu dočekuje Bruno Petković koji poentira i vraća utakmicu u egal.

Gol u 35. minuti za 35 obljetnicu Boysa

Dinamo podiže tempo utakmice te stvara pritisak na goste, a neuvjerljivom Rapidu ne pomažu niti petorica obrambenih igrača. Minuta je 34., Bartol Franjić odlazi visoko do protivničkog kaznenog prostora, probija ponovno po lijevoj strani koja se, zbog čestih odlazaka u ofenzivu pokazala kao slaba točka Rapidove obrane, ubacuje nisku oštru loptu na Komnena Andrića koji zabija za vodstvo i euforiju na stadionu.

Iako službena statistika nakon utakmice pokazuje 34. minutu kada je postignut pogodak, semafor na stadionu se tada ipak „odlučio“ za 35. minutu. Pogodak u 35. minuti za 35. rođendan Bad Blue Boysa. Vjerni navijači Modrih upravo u toj minuti započinju koreografiju, prvo podižu transparent na gornjem dijelu sjeverne tribine s natpisom „Life has pushed us into a corner… and we are coming out fighting!“ odnosno „Život nas je stjerao u kut, ali mi se vraćamo boreći se!“

Rečenica najvjerojatnije dolazi iz filma odnosno njegove najave, „Bad Boys“ iz 1983. godine. Priča kaže kako je nekoliko tadašnjih Dinamovih navijača nekoliko godina kasnije odlučilo njihovu grupu nazvati Bad Blue Boys.

Ubrzo nakon natpisa diže se ogroman transparent koji ilustrativno prikazuje nekoliko trenutaka njihove povijesti dok u sredini prikazuje brojku 35 uz natpis „Tradicija bunta.“ Naravno, Boysi nisu stali na tome već su dojam pojačali još jednim transparentom koji je visio s donjeg dijela maksimirskog sjevera natpisa „Bad Blue Boys.“

Mirnije drugo poluvrijeme za prezimljavanje u Europi

Drugo poluvrijeme nije donijelo pregršt prilika na obje strane, već uglavnom smireniju igru čiju monotoniju razbija Josip Šutalo, zabivši glavom na asistenciju Marka Bulata nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 83. minuti. Više akcije u nastavku pružili su Boysi i to bakljadom, navijanjem i zastavama.

Situacija je postala kristalno jasna, Modri upisuju važnu pobjedu pred nešto više od 7800 gledatelja te se Krznarovi izabranici okreću ligaškom susretu protiv Lokomotive koji je na rasporedu ove nedjelje. Golove s utakmice protiv Rapida možete pogledati na OVOJ POVEZNICI.

U ranije odigranom susretu iste skupine, Genk i West Ham odigrali su 2:2 u Belgiji. Londonski sastav više nema maksimalan učinak, po prvi put su prosuli bodove te i dalje ostaju na vodećoj poziciji u skupini sa 10 bodova. Dinamo je drugi sa šest bodova, slijedi ga Genk sa četiri dok se na posljednjem mjestu nalazi Rapid s tri boda.

Iduće kolo 25. studenog sastaju se Dinamo i Genk te Rapid i West Ham dok natjecanje po skupinama završava 9. prosinca kada su na rasporedu susreti West Hama i Dinama te Genka i Rapida.

Pobjednici skupina odlaze izravno u osminu finala, dok drugoplasirani razigravaju za osminu finala protiv osam trećeplasiranih iz Lige prvaka. Treći iz svake skupine Europske lige nastavlja sezonu u Konferencijskoj ligi gdje će igrati playoff za osminu finala protiv drugih iz skupina iste lige.