Uncategorized

U Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“ Koprivnica već se tradicionalno povodom Dana Europe i Europskog tjedna mladih održava program Mladi za mlade.

Cilj je programa prezentirati široj javnosti aktualne međunarodne i druge projekte u kojima škole sudjeluju te predstaviti umjetničko stvaralaštvo mladih iz Koprivnice. Program se i ove godine provodi u dva navrata – posebno za srednje, a  posebno za koprivničke osnovne škole. Prvi od dva ovogodišnja programa, namijenjen srednjoškolcima, održan je u petak, 8. svibnja 2015. u Stručno-znanstvenom odjelu koprivničke Knjižnice.

U programu su sudjelovale sve tri koprivničke srednje škole – Gimnazija „Fran Galović“, Srednja škola i Obrtnička škola. Prezentacije o svom sudjelovanju u projektima održali su sami učenici koji su u njima sudjelovali. Učenici Gimnazije „Fran Galović” predstavili su projekt „Dvostruki teret – učenje o nacionalsocijalizmu i holokaustu u Europi“, učenici Srednje škole Koprivnica upoznali su prisutne s uspješnim projektom „Poduzetnički  inkubator“, dok su učenici Obrtničke škole predstavili projekt „Erasmus + projekt mobilnosti učenika“ u sklopu kojeg su učenici obavljali trotjednu stručnu praksu u Velenju u Sloveniji.

Publici su se osim toga svojim stvaralaštvom predstavili i mladi pjesnici, pisci, glumci, glazbenici i likovni stvaratelji. Tako su u kulturno-umjetničkom dijelu programa nastupili uspješni učenici – kreativci iz sve tri srednje škole koji su čitali svoje literarne radove, pjevali, svirali i izvodili kratke scenske prikaze, a prisutni su također mogli vidjeti i izložene likovne radove te obrtničko-umjetničke predmete koje su izradili učenici.premaloj knjižničnoj zgradi, mogu organizirati samo povremeno, jer se odvijaju u istim prostorima gdje se pružaju i druge knjižnične usluge, s obzirom na to da namjenske dvorane za te svrhe ne postoje.