Info

Sudionici razmjene „Why not Street Art“, skupina od 28 mladih u dobi 18-26 godina, iz Poljske, Rumunjske, Hrvatske i Bugarske 25. travnja 2019. godine posjetili su Sveučilište Sjever i cijeli Kampus.

Mladi sudjeluju u projektu Erasmus+ koji svake godine daje priliku mladima da se uključe te raspisuje natječaj za dodjelu financijske potpore aktivnostima koje podupiru mobilnost mladih i osoba koje rade s mladima, strateškim partnerstvima među organizacijama te aktivnostima koje doprinose aktivnom sudjelovanju mladih u društvu.

Mladiće i djevojke iz različitih zemalja sa sveučilištem je upoznao doc. art. Antun  Franović, a s njima je bio i voditelj projekata udruge Lumen, Igor Dobec. Uključeni su u aktivnost Ključna aktivnosti dva – Suradnja za inovacije i razmjenu, koja je dio programa Erasmus+ te rade na projektu Društvene uključenosti mladih kroz umjetnost.

Rezultati ovog projekta bit će predstavljeni na završnom moralu u Ludbregu.

Više od programu Erasmus+ i aktivnostima kojima se bave možete pročitati na linku.