Glazba

The Groovebox je soul/pop/funk-sastav koji djeluje na relaciji Koprivnica – Varaždin – Čakovec. Pjevač je student Sveučilišta Sjever i naš kolega Neven Stipčić. Odgovorio nam je na nekoliko pitanja o sastavu, njegovoj solo karijeri i, naravno, nastupu i iskustvu s The Voicea. Neven je bio u pobjedničkom timu iz kojeg je izašla Nina Kraljić, koja nas je kasnije i predstavljala na Eurosongu.

Kako je bend nastao?

Bend je nastao raspadom benda Groove On. Tomislav i ja razmišljali smo o tome da osnujemo bend za klubove koji će svirati soul, pop i funk. Ta se misao raširila i odazvalo se mnogo ljudi pa je tako onda i nastao bend The Groovebox.

Ime je u tom tonu također smislio Tomislav Košić zbog tzv. groovea, koji bend svira i širi svojom energijom te, naravno, tekstom i glazbom.

Kako publika prihvaća taj žanr?

Ona publika koja inače voli taj žanr, dobro ga i prihvaća – dolaze i pune klubove, terase, kafiće i sl. Kritike su uvijek bile pozitivne. Generalno, u Hrvatskoj ima nade za takav bend, ali u konkretnim klubovima, pa i na svadbama koje prihvaćaju takvu vrstu glazbe. No publika koja je zainteresiranija za takvu vrste glazbe uglavnom je van Hrvatske – u Austriji, Sloveniji, Švicarskoj…

Čime se bave članovi benda?

Ja studiram novinarstvo na Sveučilištu Sjever u Koprivnici. Bass-gitarist Tomislav radi u knjižnici, a saksofonist Luka bavi se legalizacijom objekata.

Koja je publika dosad bila najbolja i jeste li imali neka loša iskustva?

Najbolja publika bila je još za vrijeme GrooveOn benda, a to je bilo u Sceni „Zvonimir Rogoz“ u varaždinskom HNK. Odaziv ljudi bio je velik od početka do kraja koncerta. A nekih loših iskustava nije baš bilo. Naravno, uvijek se nešto desi – organizacija, prijevoz i slično, ali sve na kraju uvijek završi uspješno.

Jeste li popularniji nakon tvog nastupa na The Voiceu? Prepoznaju li te ljudi na ulici?

Možda bi se moglo reći da smo poznatiji, ali tek nekih 10 % novih ljudi u publici došlo je nakon mog nastupa na The Voiceu. Iskustva s tog natjecanja su, naravno, dobra i smatram da se od toga može samo profitirati. Mogu reći da me ljudi prepoznaju, i to najviše generacija od 14 do 18 godina, koji baš pomno prate. No ne obraćaju mi se imenom, već kažu: „To je onaj koji je bio na The Voiceu.“

Koji su daljnji planovi? Imate li već dogovorene svirke?

Prva dogovorena svirka je 18. lipnja u zagrebačkoj Pivani. No u pregovorima smo za svirku 11. lipnja u prostoru Casa Latina. A možda i Metalac u Srpnju… Također, dogovaralo se i nešto za Pepper u Zagrebu. Što se Koprivnice tiče, planira se nastup u Pixelu. Koprivnička nam je publika poznata jer smo već svirali na JazzFestu.

Kako napreduje tvoj solo rad nakon The Voicea?

Nakon što sam ispao iz The Voicea upoznao sam Ozrena Kaceljaka, koji je bio manager Gibonniju, Nini Badrić, Parnom Valjku itd. Pozvao me na razgovor za snimanje singlea Samo ljubav i mogu se pohvaliti da je single vrlo uspješan. Za kraj bih volio najaviti single Samo ti, koji je solo projekt u pop/soul-ritmu i nadam se da će postati novi hit.