Znanost i obrazovanje

Pozivaju se svi zaposlenici i studenti hrvatskih sveučilišta da se u ponedjeljak, 27. travnja, u 12 sati minutom šutnje pridruže europskoj inicijativi za obilježavanje tragedije u sveučilišnom kampusu u Keniji.

Inicijativa Europske udruge sveučilišta Protect Universities from Attack pokrenuta je nakon terorističkih napada u sveučilišnom kampusu u Garissi u Keniji 2. travnja 2015. U napadu je ubijeno 147 studenata.

Rektorski zbor Republike Hrvatske podržao je ovu inicijativu u kojoj će se hrvatska sveučilišta pridružiti europskim sveučilištima kako bi odali počast svim ubijenima, ali i svima onima koji su pogođeni napadima u Keniji te ostalim napadima na sveučilišta i sveučilišne vrijednosti diljem svijeta.

Inicijativom se želi upozoriti na to da napadi na sveučilišta, studente i znanstvenike slabe i uništavaju akademsku slobodu te dugoročno narušavaju akademski razvoj zajednice.