KULTURA

Studenti 2. godine Medijskog dizajna, 16. siječnja otvorili su izložbu Straha. Studentima je bio zadatak izraditi kutiju, a u njoj prikazati svoj najveći strah. Zadatak je osmislila i mentorirala profesorica Iva-Matija Bitanga

Kutiju Straha bilo je moguće napraviti od bilo kojeg materijala, no većina se ipak odlučila za papir odnosno karton. Studenti su se također morali pobrinuti ga osvjetljenje kutije unutar koje je postavljen Strah, a objašnjene onoga što se nalazi unutar postavljeno je pored kutije.

Svaki rad je unikatan poput i priče koja stoji iza njega. Tako je na primjer Lovro svoju kutiju oblikovao u lijes. Na njemu se nalazi natpis Memento mori. Njegov strah je strah od zaborava, a od njega se spašava rečenicom „Živiš dokle te posljednji ne zaboravi.“

Izložbu možete pogledati na prvom katu Sveučilišnog centra Koprivnica.

foto: Elena Sovar