Glazba

Lovro Pogorelić, proslavljeni hrvatski pijanist, održat će koncert u utorak, 8. travnja, u dvorani Domoljub s početkom u 19,30 sati. Koncert se održava u sklopu ciklusa klasične i jazz glazbe „Fortunato“. Cijena ulaznice iznosi 50 kuna, a za sve studente Sveučilišta Sjever cijena ulaznice je 25 kuna.

Lovro Pogorelić rođen je 1970. godine, a diplomirao na Muzičkoj akademiji u Zagrebu 1992. godine. Profesionalne koncerte održava od svoje 17. godine. Ostvario je karijeru svjetskih razmjera  te nastupao u Francuskoj, Švicarskoj, Velikoj Britaniji, Austriji, Njemačkoj, Nizozemskoj, Belgiji, Kanadi, Japanu i SAD-u. Poučava klavir na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu.

Svi zainteresirani ulaznice mogu kupiti na blagajni dvorane Domoljub svakim radnim danom od 7 do 20 sati, ili rezervirati pozivom na broj 222-390 te na e-mail kultura@pou-kop.hr.