Zabava

Life is strang j igra bazirana na odabirima igrača. Iako većina odabira ne utječe direktno na cjelokupnu priču, ima određene posljedice. Zapravo je, bez obzira na gameplay, najbitniji posljednji odabir. Što biste Vi učinili na njenom mjestu?

Naša junakinja Max otkriva da može promijeniti vrijeme i vratiti se u prošlost, nakon što vidi da je jedan od polaznika Blackwell akademije, Nathan Prescott upucao n jenu najbolju prijat3eljicu iz djetinjstva, Chloe Price. Sasvim slučajno, ponovno vrati vrijeme i nađe se u učionici, na satu profesora  Jeffersona, koji im predaje Fotografiju. Učini apsolutno sv kao i prvi puta, samo kako bi se uvjerila da se ne radio o ‘deja-vu’ već o stvarnom događaju te je spasi od ubojstva pomoću svoje novo pronađene moći. Chloe vodi rat sa svojom majkom i očuhom Davidom. Chloe ga ne podnosi jer ima osjećaj da je njena majka zamijenila njenog oca Davidom.

Max pokušava saznati više o njezinoj sposobnosti premotavanja vremena i otkriva razlog Kateina ​​nagle promjene raspoloženja i ponašanja. Kate počinje sve više razmišljati o samoubojstvu, jer procure snimke iz tuluma na kojemu se čini pijanom i golišavom, zbog čega svi ostali studenti prošire glasine. Chloe, koju je Max uspjela spasiti, intenzivno propituje Maxinu snagu kontroliranja vremena i Max počinje otkrivati ​​ograničenja u njezinim sposobnostima, kada primijeti da joj curi krv iz nosa kad koristi moć prečesto.

Max i Chloeina istrage o nestanku Rachel Amber, Choline bivše ljubavi i prijateljice,  dovele su ih do provale u Blackwell akademiju. Ulaze u ravnateljev ured kako bi dobile dosjee o učenicima, pogotovo dosje Nathana Prescota koji pokazuje vrlo sumnjivo ponašanje. S obzirom na to da je sin jednog od najbogatijih stanovnika grada, njegov trajni dosje nije vidljiv javnosti, ali stvarni podaci pokazuju da ima morbidne opsesije koje uključuju  onesviještene žrtve, krv i trupla. Sve više se čini kao da je on zaslužan za Rachlin nestanak.

Tko je zapravo kriv?

U alternativnoj stvarnosti Max sakrije ključeve Choloeinog oca, zbog čega on ne doživi nesreću, kao u originalnog toku vremena. Nažalost, Efekt Leptira uradi svoje, i Chloe j ta koja umjesto njega ostaje paralizirana i zahtijeva od Max da je ubije. Max može odabrati, hoće li j ubiti ili ne, što kasnije utječe na priču u originalnom vremenu. Tamo Max i Chloe rade na tom da dokažu kako je Nathan dozirao Kate, zbog čega se ona ponašala vulgarno i izvan karaktera. Zajedno odlaze u naizgled napuštenu farmu Precottovih, ali ubrzo pronađu tajnu sobu ispod staje, gdje pronalaze dokaze da su Rachel i Kate obje bile drogirane i fotografirane onesviještene. Na lokalnom smetlištu pronalaze tijelo Rachel Amber koju je slučajno ubio Nathan, dajući joj preveliku dozu sedativa. Ispostavi se da je profesor Jefferson pravi negativac u priči te ubija Chloe, a Max odvede u mračnu sobu ispod staje.

Tako zarobljena, mora pronaći izlaz iz prostorije i stvarnosti u kojoj ponovno doživljava Chloeino ubojstvo. Jefferson joj govori kako je morao ubiti Nathana jer mu je predstavljao slabu kariku u inače savršenom zločinu. Max pomoću dnevnika u kojem se nalaze sve njene tajne, ali i fotografije, koristi fotografiju kako bi se vratila u prošlost, spasila Chloe i razotkrila Jeffersona kao ubojicu i psihopata. Njeni postupci dovode do potpune distorzije stvarnosti, gdje ljudi i događaji nemaju smisla t se ponovno mora vratiti u realan svijet i pronaći Chloe do koje joj je jedino stalo. Nakon što prođe ono za što ona misli da je pakao, vraća se u realnost svojoj Chloe i uraganu koji prijeti Arcadiyi Bay. Max je suočena sa izborom – spasiti Chloe i dopustiti da uragan uništi Arcadiu ili se vratiti u prošlost, u prvi trenutak premotavanja vremena, i dopustiti Nathanu da upuca Chloe. Jedini izbor koji zapravo ima relane posljedice na igru j upravo taj. Ukoliko Max odluči spasiti Chloe, Arcadia je uništena i njih dvije odlaze u bolji svijet. Ukoliko odluči spasiti grad i sve njegove stanovnike, Max se mora suočiti s njenom smrti po četvrti( ili treći ukoliko je nije ubila kad je bila paralizirana nakon nesreće) put i prisustvovati njenom sprovodu.

Izvor naslovne fotograifije: flicker PlayStation Europe