SPORT

Utakmica pristojnog tempa s nekoliko prilika, završila je remijem bez golova na koji se jedna strana sigurno neće buniti – iako su obje dale sve od sebe da iznude pobjedu.

U srijedu, 23. studenog, u 11 sati po srednjoeuropskom vremenu se odigrala utakmica prvog kola skupine F na SP u Katru. Nažalost niti jedna ekipa nije izvukla deblji kraj, dok će Marokanci sutrašnji dan proglasiti državnim praznikom, Hrvati će žaliti za propuštenom prilikom i startom s tri boda ,u skupini koja je sudeći po današnjoj utakmici i formi Maroka u jednu ruku i neka mala „skupina smrti”.

Hrvatska, viceprvak prošlog Svjetskog prvenstva, jučer je odigrala 0-0 protiv Maroka na stadionu Al Bayt, skupina F započela je frustrirajućom utakmicom na stadionu Al Bayt. Hrvati, koji su prije četiri godine u finalu u Moskvi bili poraženi od Francuske, imali su bolje prilike od Maroka, Dejan Lovren je pokušao ubaciti s linije, a udarac Nikole Vlašića iz blizine obranio je nogama marokanski vratara Yassinea Bounoua. Marokanski napadač Youssef En-Nesryi skoro je doveo Sjevernoafrikance u rano vodstvo, ali nije uspio dovoljno dobro pogoditi opasan centaršut Hakima Ziyecha.

Hrvatska je na početku lijepo držala loptu, što je bilo i očekivano u ranoj fazi utakmice. Brozović kao osnova najboljeg veznog „tria” na svijetu diktira tempo koji dubokim loptama  dopušta napadačkom beku Sosi da gurne loptu visoko na lijevoj strani. No uz par pokušaja probijanja po lijevoj i desnoj strani i sjajnog Modrićevog pokušaja s 30-ak metara krajem prvog poluvremena nismo se pokazali boljima od suparnika.

Zbog nedostatka pravog centarfora u prvih 11 i slabe igre Vlašića na desnom krilu, izbornik Dalić se početkom drugog poluvremena odlučio na zamjenu te je u igru umjesto Vlašića poslao Pašalića, a nedugo nakon toga i Livaju umjesto Kramarića.

Oko 70. minute postalo je zanimljivije. Na vidjelo je izašla izbrušenost Maroka i utjecaj europskih trenera na igru slabijih afričkih reprezentacija. Maroko je raširio igru i tjerali su Hrvatsku na igru po zadnjoj liniji. Pošto je njihov „bus” već bio parkiran i postavljen u dva bloka, Hrvatska je teško dolazila do konkretnih prilika.

Osim prekrasno izvedenog slobodnjaka njihovog najboljeg igrača Hakimija, Maroko tokom utakmice nije imao pravih šansi. Ziyech je bio potpuno nevidljiv, a spašavale su ih i mirne reakcije golmana španjolske Seville Bona.

Sve u svemu utakmica je završila jednim pravednim remijem. Tko treba biti zadovoljan, a tko ne. To je na izbornicima je da odluče, ali svakako znam da navijači nisu.

U 20 sati se odigrao drugi ogled skupine F u kojem su Belgija i Kanada odigrala rezultatom 1:0 za Belgiju.

Fotografija: David Žeger