SPORT

Hrvatske rukometašice zaključale su svoj nastup na Svjetskom prvenstvu porazom od Austrije sa
23:27.

Naše djevojke porazom protiv Španjolske oprostile su se od četvrtfinala, a utakmicom protiv Austrije
tražile su pobjedu za što bolji plasman. Nažalost, Kraljice šoka poražene su 23:27.
Borbene su bile obje ekipe. Igra u prvom poluvremenu odmah je započela gol za golom.
Već u prvih 10 minuta za Hrvatsku se javljaju problemi.
Osim što je obrana Austrije bila čvrsta, suparnice su dobro čitale hrvatsku igru i onemogućile našim
rukometašicama da zabiju gol cijelih 7 minuta. Iako je Hrvatskaprekinula taj lanac u 10-oj minuti te
smanjila vodstvo na 3:7, Austrija nije posustajala uzimati loptu i povećavati razliku, pa djevojke
odlaze na odmor s rezultatom 10:15.

Drugo poluvrijeme Kraljice su započele oštro te ulile malo nade. Započelo je sjajnom
obranom Ivane Kapitanović, koja je sugerirala oporavak i nešto bolju igru hrvatskih rukometašica.
Ipak, lopta je ponovno nalazila svoj put do hrvatske mreže, a austrijska obrana našim rukometašicama
nije dopuštala pogodak unatoč dobro osmišljenim napadima.
Dašak nade pojavio se u 55-oj minuti, nakon uspješnog sedmerca za Kraljice šoka koji je smanjio
vodstvo Austrije na -3 (21:24), no Austrijanke su ponovno preokrenule igru i osigurale pobjedu.

“U nekim trenucima imate osjećaj da ste blizu, onda dođete u napad i profulate čistog zicera. Jadno se
osjećate kada ovako završi prvenstvo. Ja se osjećam jadno” – komentirao je izbornik Šoštarić nakon
utakmice.

Najviše golova za našu reprezentaciju postigle su Larissa Kalaus sa šest, Katarina Ježić sa pet i Andrea
Šimara sa četiri pogodaka. Kod reprezentacije Austrije, nakon Patricie Kovacs sa sedam golova, najviše
golova postigle su igračice hrvatskog porijekla Ines Ivančok sa pet i Katarina Pandža sa četiri pogotka.