SPORT

Za težak poraz protiv Brazila (30:25), hrvatske rukometašice iskupile su se u 2. kolu skupine G, gdje su s čak 38:16 nadvladale Paragvaj.

Nakon klimavog početka gdje su Paragvajke u petoj minuti povele s 3:2, Hrvatska je uspjela izjednačiti rezultat u 12-oj minuti pogotkom Ane Turk. Nakon toga krenula je serija pogodaka Hrvatske u kojoj Paragvajke cijelih 14 minuta nisu postigle gol, a na predah su naše rukometašice otišle s uvjerljivih 15:5.

Drugo poluvrijeme Hrvatska je sjajno otvorila dvama pogocima, povisivši gol razliku na +12. Nakon loše reakcije naše obrane, Paragvajke su uspjele smanjiti prednost Hrvatske i dovesti rezultat na 17:6. Kraljice šoka nisu se libile odmah uzvratiti pogotkom i u nastavku dominirati terenom.

Neugodna situacija pojavila se u posljednjih tridesetak sekundi utakmice, kada je Josipa Mamić pala i kukom udarila u parket. Uplakana, bila je iznesena s terena na nosilima dok je u dvorani za nju eruptirao pljesak. Iako je izgledalo kao da bi se moglo raditi o teškoj ozljedi, izbornik Nenad Šoštarić potvrdio je kako nema razloga za brigu.

– S Josipom je sve u redu, to je spazam na kuku. Sve će biti u redu, kratko je komentirao Šoštarić nakon utakmice za RTL.

Najviše golova za našu reprezentaciju postigle su Valentina Blažević i Ana Turk, po šest, a Ana Turk je ujedno ponijela i titulu igračice utakmice.

U ponedjeljak Hrvatska igra protiv Japana u 3. kolu skupine G, a Paragvaj igra protiv Brazila. Prve tri reprezentacije iz skupine plasirati će se u drugi krug.