DRUŠTVO

Zahvaljujući neformalnoj skupini mladih “Peseki”, grad Koprivnica bogatija je za još jedan realizirani projekt – Park za pse. Park se nalazi na Bašči i namijenjen je svim građanima koji imaju pse, žele ih udomiti/kupiti ili žele vrijeme provesti u prirodi okruženi psima koje iz određenih razloga ne mogu imati.

Naime, ideja za ovakav projekt proizlazi iz činjenice da Koprivnica ima sve više zgrada i stanova čiji podstanari nemaju ograničenu i sigurnu površinu za odmor i igru sa svojim ljubimcima. Tako je ležernim razgovorom i promišljanjem skupine o ovom problemu u lokalnoj zajednici pokrenut projekt pod vodstvom Nikole Sinkovića, inače apsolventa studija Medijskog dizajna na Sveučilištu Sjever.

U njemu su sudjelovali i Martina Jurenec, Petra Brgles, Danijela Kušenić, Ines Trančar, Lana Zovko, Patrik Takač, Ivan Pišpek, ali i Martina Kazinoti koja je okupila sve članove i potaknula ih na promjenu.

Od ideje do realizacije projekta trebalo je dva, tri mjeseca uz nekoliko problema na koje su naišli vezanim uz lokaciju parka. Sada, zelena oaza spremna je za pse tako što je ograđena za nesmetano istrčavanje, opremljena za igranje i socijalizaciju pasa bez strepnje od prometa i ostalih opasnosti.
“Očekujemo da ćemo podići kvalitetu života vlasnicima pasa koji žive u gradu, njihovim ljubimcima, a time i potaknuti mlade, djecu i starije na boravak u prirodi, u ugodno uređenom i zabavno/informativnom prostoru”, rekao je voditelj projekta Nikola Sinković.

14364792_763660753775097_6009958795561759889_n

Nadalje, cilj im je i potaknuti kao i senzibilizirati djecu i odrasle da shvate prednosti imanja pasa. Ujedno bi se odmaknuli od stresne svakodnevice.

Park je otvoren 0-24 sata i dobrodošli su svi koji se pridržavaju pravila objavljenih na Facebook stranici i na ulazu u park. Vlasnicima pasa je također pružena mogućnost informiranja na oglasnoj ploči i info tabli u zajedničkom parku. Tako bi se s razmjenom informacija ujedno i povećao broj udomljavanja nezbrinutih životinja, ali i gradu pomoglo u brizi oko životinja.