Uncategorized

Hrvatski sportski plesni savez i Sportski plesni klub Varaždin već tradicionalno, u sklopu proslave Dana grada Varaždina, organiziraju najpoznatiji plesni turnir u Hrvatskoj – Croatia Open Varaždin. Radi se o natjecanju u standardnim i latinoameričkim plesovima. Trinaesto izdanje ovog međunarodnog turnira održalo se u subotu, 29. studenog, u sportskoj dvorani Graberje. Natjecanje je započelo u 10 sati, a tijekom cijelog dana održavala su se kvalifikacijska natjecanja. U 19 sati održano je svečano otvorenje, defile plesnih parova te finalni dio natjecanja. U show dijelu natjecanja nastupili su posebni gosti turnira – Nadiya Bychkova i Miha Vodičar iz Slovenije – svjetski prvaci u kombinaciji svih deset plesova. Na natjecanju je sudjelovao 171 plesni par iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske.

I Koprivničanci i Varaždinci uspješni

Plesači iz ŠPK Koprivnice i ŠPK Ritam iz Koprivnice osvojili su 2. i 3. mjesto u standardnim plesovima u skupini mlađi osnovci D2, 2. mjesto u skupini mlađi osnovci D3, 2. i 4. mjesto u skupini mlađa mladež D3 te 1. mjesto u skupini veterani 1 D3.

Plesači varaždinskih plesnih klubova u standardnim plesovima osvojili su 4. mjesto u skupini mlađa mladež B, 5. mjesto u skupini mladež C, 1. mjesto u skupini mladež B, 5. mjesto u skupini starija mladež, 1. i 2. mjesto u skupini Starija mladež, 1. mjesto u skupini odrasli C, 3. mjesto u skupini odrasli A te 1. mjesto u skupini veterani 1 A.

Koprivničanci su u latinoameričkim plesovima osvojili 1. mjesto u skupini mlađi osnovci D2, 2. i 4. mjesto u kategoriji mlađi osnovci D3, 4. i 7. mjesto u kategoriji mlađa mladež D3 te 1. mjesto u kategoriji veterani 1 D3.

Plesači iz varaždinskih klubova u latinoameričkim plesovima osvojili su 4. mjesto u skupini mlađa mladež B, 4. mjesto u skupini mladež C, 1. mjesto u skupini mladež B, 6. mjesto u skupini starija mladež C, 1. i 2. mjesto u skupini starija mladež B, 2. mjesto u skupini odrasli A te 2. mjesto u skupini veterani 1 B.