SPORT

U sklopu 15. kola MAXtv Prve lige Slaven Belupo će u gostima kod Osijeka pokušati, nakon negativnog, pokrenuti rezultatski pozitivan niz.

Momčad Željka Kopića je u posljednjem kolu prekinula niz od 11 utakmica bez pobjede. (Ne)sretna ekipa bila je Istra 1961 koja je na Gradskom stadionu savladana rezultatom 2:0.

Sljedeću utakmicu Farmaceuti igraju protiv četvrte momčadi lige, Osijeka. Trener Osječana Zoran Zekić već je ove sezone nadmudrio koprivničkog stratega. Bilo je 3:2 za momčad iz Gradskoga vrta.

Na tom su se susretu u strijelce upisala dva Makedonca, jedan sadašnji te jedan bivši napadač Slaven Belupa. Mirko Ivanovski je jednom zatresao mrežu dok je Muzafer Ejupi isto učinio dva puta. Novo kolo donosi novi sraz ova dva napadača. U dosadašnjem dijelu prvenstva obojica imaju po pet pogodaka. Ivanovski je nastupio u svih 14 utakmica te u prosjeku postiže pogodak nakon 232 minute na terenu. Ejupi je uspješniji, tj. efikasniji. Upisao je deset nastupa, odnosno 896 minuta te postiže pogodak svakih 179 minuta. Obojica imaju po jedan pogodak iz jedanaesterca.

Naravno da ove podatke treba uzeti s dozom rezerve jer su klubovi u dosadašnjem dijelu prvenstva pokazali potpuno drugačiju igru. Slaven je jedva prekinuo niz poraza, dok Osijek nakon mnogo sezona gleda u leđa ne svim prvoligašima, već samo najjačima. No, i njih u posljednjih pet kola ne ide najbolje. Imaju svega jednu pobjedu te je ovo odlična prilika za Kopića i njegove igrače da pokrenu, ovoga puta, pozitivan niz.