Info

Sveučilište Sjever u ponedjeljak, 9. svibnja 2016., posjetili su predstavnici Konfucijeva instituta iz Zagreba, na čelu s hrvatskim voditeljom instituta Krešimirom Jurakom, kineskim voditeljom Instituta Yan Lidongom i Meng Weiliangom, budućim kineskim voditeljom Konfucijeva instituta.

Prorektor Sveučilišnog centra Koprivnica Mario Tomiša tom je prigodom voditeljima Instituta predstavio studijske programe te ostale aktivnosti i planove Sveučilišta Sjever. Predstavnici Konfucijeva instituta sa zanimanjem su razgledali sve predavaonice i laboratorije koji se koriste u nastavi i bili ugodno iznenađeni razvojem i potencijalom Sveučilišta Sjever.

Konfucijev institut osnovala je Vlada NR Kine 2004. godine, i to diljem svijeta kao obrazovne sveučilišne centre s ciljem promicanja kineskog jezika i kulture. Tako je Konfucijev Institut Sveučilišta u Zagrebu osnovan prije četiri godine, a danas broji više od trideset djelatnika. Posjet čelnih ljudi Konfucijeva instituta Koprivnici novi je korak prema dugoročnoj suradnji Sveučilišta Sjever i Konfucijeva Instituta u Hrvatskoj.

Zajedno s predstavnicima Sveučilišta Sjever, voditelje Konfucijeva Instituta ugostila je i Podravka, gdje su vođeni razgovori o mogućnostima suradnje i osnaživanju gospodarskih veza Instituta, Sveučilišta Sjever i Podravke.