SPORT

Podravka je izgubila od bolje i iskusnije ekipe Thüringer u drugom kolu Lige prvakinja. Konačan rezultat nije bio odraz cijele igre.

Njemački prvak Thüringer pobijedio je Podravku Vegetu rezultatom 21:27. Nakon odlične igre i vodstva u prvom poluvremenu (13:11), Kokice nisu uspjele zadržati taj tempo. Nedovoljna koncentracija igračica, loša obrana i realizacija u zadnjih 20 minuta dovele su do još jednog poraza u Ligi prvakinja.

U prvom kolu najelitnijega rukometnog natjecanja Podravka je doživjela težak poraz protiv Ferencvarosa (28:16).

Utakmica je počela sjajno. Igračice su u jednom trenutku imale prednost od četiri gola razlike. Odlične obrane Ivane Kapitanović i uspješne realizacije rukometašica držale su Podravku u vodstvu. U 38. minuti Thuringer je izjednačio i Koprivničanke se više nisu uspjele obraniti. Pale su u igri i nisu imale dovoljno ideja i koncentracije do kraja utakmice.

Portugalski suci nisu dopuštali oštru igru, pa je sveukupno bilo 9 isključenja i jedan crveni karton igračice Thüringera zbog tri isključenja.

Igračica utakmice bila je, opravdano, Eliza-Iulia Buceshi.