Info

U koprivničkom sveučilišnom centru Sveučilišta Sjever održat će se izložba Otisci mašte nastavnika Wintona Afrića. Otvorenje izložbe inspirirane digitalnim fantasy-svijetom je u ponedjeljak, 20. travnja, u 18 sati, a postav se može razgledati na prvom katu sveučilišne zgrade u koprivničkom kampusu, na adresi Trg dr. Žarka Dolinara 1.

Winton Afrić rođen je 23. travnja 1980. godine u Zagrebu. Na Akademiji likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu diplomirao je slikarstvo. Poslijediplomski studij iz područja slikarstva završio je na Akademiji za likovnu umjetnost u Ljubljani, a doktorirao je na Odsjeku za informacijske i komunikacijske znanosti Sveučilišta u Zagrebu.

U Hrvatskoj je održao tri samostalne slikarske izložbe, a u koautorstvu je održao međunarodnu umjetničku izložbu.

Od svibnja 2013. zaposlen je na Sveučilištu Sjever u Koprivnici, i to na Odjelu za medijski dizajn, gdje predaje kolegije Multimedija, Ilustracija, Crtanje i kompozicija I i Crtanje i Kompozicija II.

otisci_maste_1