Info

Danas se na Sveučilištu Sjever održavaju izbori za Studentski zbor. Izbori traju od 8 do 20 sati, a od studenata zaduženih za nadzor na izbornim mjestima doznajemo da je odaziv poprilično dobar.

„Podijeljeni smo u tri smjene po četiri sata“, rekli su nam dežurni na izbornom mjestu i nastavili: „Do podneva je glasovalo svega nekoliko studenata. Počeli su dolaziti ubrzo nakon završetka prve smjene. Rekao bih da je do 17 sati glasala barem trećina studenata u Sveučilišnom centru Koprivnica. Koliko čujemo, odaziv u Sveučilišnom centru Varaždin jednako je dobar.“

Kako bi izbori bili pravovaljani, mora izaći barem deset posto studenata cijelog sveučilišta. U 20 sati, kad glasovanje završi, povjerenstvo će otvoriti glasačke kutije i izbrojati glasove. Rezultate očekujemo tijekom večeri.