Info

Na temelju članka 15. Zakona o studentskom zboru i drugim studentskim organizacijama (NN 71/07), rektor je donio odluku o raspisivanju izbora za Studentski zbor Sveučilišta Sjever. Za svaki studijski odjel preddiplomskog studija biraju se po dva predstavnika studenata i njihovih zamjenika; za studijske odjele diplomskog studija bira se po jedan predstavnik studenata i njegov zamjenik. Izabrani predstavnici činit će Skupštinu 2. saziva Studentskog zbora Sveučilišta Sjever.

Apeliramo na sve studentice i studente Sveučilišta Sjever da se aktivno uključe u izbore, i to na način da pravovremeno nominiraju i podrže buduće kolegice i kolege. Vjerujemo da među vama ima onih koji su se voljni angažirati za zajedničku dobrobit, poglavito vaše studijske odjele.

Studentice i studenti koji se dragovoljno žele angažirati u radu Studentskog zbora trebaju preuzeti kandidacijsku listu s internetskih stranica Sveučilišta Sjever ili u referadama, na njima napisati svoje ime i prezime, predložiti zamjenika, prikupiti minimalno 10 potpisa studenata svoga studijskog odjela koji podupiru kandidaturu te ispunjenu listu osobno proslijediti pripadajućoj studentskoj referadi ili je skenirati i poslati e-poštom najkasnije do ponedjeljka, 25. travnja 2016. godine.

Kandidacijske liste bit će upućene izbornom povjerenstvu koje imenuje rektor Sveučilišta Sjever. Povjerenstvo će izraditi izborne listiće za glasovanje.

Izbori za 2. saziv Studentskog zbora Sveučilišta Sjever održat će se u četvrtak, 12. svibnja 2016. godine, od 8:00 do 20:00 u SC Varaždin (UNIN1 i UNIN2) i u SC Koprivnici.