SPORT

Hrvatska nogometna reprezentacija u četvrtfinalu ovogodišnjeg svjetskog prvenstva u Katru susreće se s jednim od najvećih favorita za zlato, Brazilom. Susret će se igrati u petak 09. prosinca u 16 sati po našem vremenu.

Hrvatska je u borbi za četvrtfinale tek nakon jedanaesteraca svladala Japan te izborila sljedeći krug natjecanja. Japanci su poveli pogotkom Maede u 43. minuti no Vatreni su se brzo vratili veličanstvenim pogotkom Ivana Perišića u 55. minuti. Hrvatska je u raspucavanju jedanaesteraca bila bolja i otkrila svoje novo „blago“. Vatrena jedinica, Dominik Livaković, obranio je tri jedanaesterca i time postao tek treći vratar koji je ikad na raspucavanju obranio tri jedanaesterca. Brazil je svoj nastup u polufinalu tražio protiv Južne Koreje te pobjedio visokih 4:1. Sva četiri pogotka Momčad malih kanarinaca zabila je u prvome poluvremenu, a zabili su ih redom: Vinicius Juńior, Neymar, Richarlison i Paqueta.  Jedini pogotak za Južnu Koreju u tom susretu zabio je Paik Seung-Ho u 65. minuti.

Do sada su Vatreni s Brazilcima odigrali sveukupno četiri susreta od kojih je tri otišlo u korist Brazila, a jedan je završio remijem. Brazil je trenutno na FIFA ljestvici druga reprezentacija svijeta te svima nam dobro poznata kao jedna od najboljih i najkvalitetnijih nogometnih ekipa.

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić najavio je susret s Brazilom: „Brazil je najmoćnija reprezentacija na Svjetskom prvenstvu. Njihov izbor igrača, kvaliteta… To je zastrašujuće. Pred nama je veliki ispit protiv ekipe koja igra nogomet i nadigrava se. Trebat će utakmicu dobro pripremiti. Nemamo se čega bojati, moramo ući u utakmicu s vjerom i samopouzdanjem. Možda je prerano, bilo bi bolje da je finale…. Brazil je favorit, ali ne bojimo se i nećemo se predati. Odmorit ćemo se, dati maksimum i suprotstaviti mu se igrom.“

Polufinalni susret odigrat će se protiv pobjednika utakmice između Nizozemske i Argentine.

Fotografija: Pexels.com