SPORT

Hrvatska reprezentacija jučer je u Münchenu odigrala treću utakmicu skupine B. Rukometaši su pobijedili reprezentaciju Makedonije i slavili sa uspješnih 31:22 u utakmici 3. kola skupine B Svjetskog prvenstva te su izborili drugi krug natjecanja u koji su ušli s maksimalnih 6 bodova.

Najbolji strijelac i igrač naše reprezentacije bio je kapetan Domagoj Duvnjak. Postigao je šest pogodaka i imao osam asistencija. Igor Karačić, David Mandić i debitant Marin Šipić imali su po četiri pogodaka. Kao i uvijek nezaustavni Marin Šego imao je spektakularnih 13 obrana, a upisan je i među strijelce. Na strani Makedonije najbolji strijelac bio je Dejan Manaskov sa šest pogodaka, dok je Kiril Lazarov postigao četiri pogotka.

2f6710711c9e5ed07d55

Naša reprezentacija popela se na vrh ljestvice s maksimalnih šest bodova, dok nas slijede Španjolska i Makedonija koje imaju po četiri boda. Španjolci, aktualni europski rukometni prvaci, sinoć su uvjerljivo savladali Bahrein sa 33-23 (16-11). Island je četvrti s dva boda osvojena u jučerašnjoj pobjedi nad Japanom sa zapanjujućim rezultatom 36:18.

Šego opet spektakularan

Na našim vratima sa sjajnim Šegom i napadom 7 na 6 donijeli su hrvatskim rukometašima uvjerljivu prednost već u prvom poluvremenu dvoboja s Makedonijom. Prvo poluvrijeme završava rezultatom 16:11 za našu reprezentaciju koja je u tri navrata imala čak i šest golova prednosti. U prvom poluvremenu Makedonci su koristili hrvatsku taktiku napada, sedam naprema  šest, te su tako držali korak iza naših kauboja, bez obzira što su primili dva pogotka na prazan gol. Lino Červar odlučio je suparničkom izborniku uzvratiti istom mjerom.

Strpljivo su naši rukometaši gradili napade i čekali da se otvore kružni napadači za asistencije Duvnjaka i Karačića ili su naši glavni razigravači u ovoj utakmici sami išli na realizaciju. Makedonci u nastavku nisu odustali od rizika i nastavili napadom sedam na šest. U određenoj situaciji taktika im se isplatila, jer su u 47. minuti bili na samo tri gola zaostatka. Završnih deset minuta utakmice makedonska obrana je popustila pred naletom hrvatskih rukometaša, te su kauboji stigli do neočekivano uvjerljive pobjede 31:22.

Danas za hrvatsku reprezentaciju slijedi dan odmora, a već u srijedu će naša reprezentacija zaigrati lakšu utakmicu protiv Bahreina te će ujedno biti priprema za dvoboj sa Španjolskom u kojem će ulog biti prvo mjesto i bodovi koji će se prenositi u sljedeći krug natjecanja.