SPORT

Vatreni su na stadionu Education City u četvrtfinalu Svjetskog nogometnog prvenstva pobijedili Brazil sa sjajnim rezultatom 5:3. Nakon 120 minuta agonije i izjednačenog rezultata 1:1, odlučivali su penali u kojima se Livaković ponovno iskazao i omogućio Hrvatskoj prestižno mjesto među četiri najbolje reprezentacije svijeta.

Nakon Neymarovog pogotka za Brazil u 106. minuti, potonule su lađe mnogih hrvatskih navijača, međutim sjajnom asistencijom Oršića Petkoviću koji je poentirao u 117. minuti, rezultat je izjednačen,  a ubrzo i sviran kraj produžetaka. Utakmica se završila jedanaestercima, uz jednu obranu Livakovića i golovima Vlašića, Majera, Modrića i Oršića.

Euforija i raspoloženje igrača i izbornika Zlatka Dalića nije izostajala, pa im je ponestalo riječi kod davanja izjava nakon utakmice.

„Ovo je pobjeda za hrvatski narod! Ovo nam treba i zaista svaka čast dečkima. Sjajna utakmica od prve do zadnje minute. Izbacili smo najvećeg favorita. Ovo je Hrvatska! Ponos, hrabrost, vjera, domoljublje i Hrvat uvijek uspije. Dečkima svaka čast na ovome. Ponos do neba, ali ovo nije naš kraj, idemo dalje. Ovo je bolja Hrvatska i svi su dali svoj maksimum od prvog do zadnjeg i hvali ovima na klupi koji ne ulaze u igru, ali žive za ovu reprezentaciju. Ja bih pozdravio sve moje prijatelje koji pišu o Hrvatskoj, neka uživaju večeras. Neka uživa svaki Hrvat u cijelom svijetu! Znam da nas volite, i znam da nas obožavate. Mi možemo puno toga napraviti. Hrvatska je to pokazala. Uživajte, uživajte hrvatski pratitelji, ovo je za vas bilo. Ja sam zaista sretan čovjek. Hrvatska dva puta ulazi u polufinale, mi s tri milijuna stanovnika, i oni nisu normalni.“, komentirao je Zlatko Dalić.

Utakmicu i vlastite dojmove komentirali su i hrvatski heroji Petković, Livaković i Oršić, koji su još jednom pokazali kako je želja za ponavljanjem prvenstva u Rusiji pokazala da se može.

„Iskočio bih iz vlastite kože. Jednostavno ne mogu vam opisati, najvrijedniji gol u mom životu. Moj tata uvijek kaže da ću zabiti, ali da ga više slušam bilo bi bolje. Jedanaesterce nam Livi uvijek nekako olakša. Bilo nam je svima malo lakše, normalno da je drama i da ti je mali grč, ali tolika vjera u ekipu. Toliki karakter smo pokazali. Ova ekipa može jako puno toga.“ izjavio je Bruno Petković.

„Borili smo se 120 minuta isto kao i zadnju utakmicu. Hvala Bogu pa smo dobili na penalima. Idemo dalje! Prije utakmice svi su govorili da Brazilci igraju najbolji nogomet i mislim da jesu najbolji, ali evo borili smo se, ostavili smo srce na terenu s našim navijačima. Nismo odustajali, kada je bilo 0:0 htjeli smo zabiti i ponovno, igrali smo 120 minuta, pa eto, isplatilo se.“, kroz euforiju rekao je Dominik Livaković.

„Prošli smo opet dalje što je najbitnije, samo se rezultat piše. Cijelu utakmicu smo se borili i davali sve od sebe, pogotovo igrači koji su igrali od početka. Stvarno su se cijeli dali u to. Brazil je isto tako imao puno šansi, ali Livi je poskidao i nekako smo mi vidjeli da možemo nešto ostvariti i da je zapravo današnji dan naš. Sretni smo što smo prošli dalje i što idemo u polufinale. Nitko u reprezentaciji, odnosno u ekipi ne iskače izvan okvira. Svi želimo napraviti što bolji rezultat, pogotovo mi koji nismo bili Rusiji i nismo to osjetili. Tako da ćemo večeras uživati u ovoj pobjedi. Kada je Neymar zabio gol svi smo imali istu misao da imamo još 15 minuta i da jedna akcija može sve promijeniti. Tako je i bilo, pa smo slavili. Tko god bude u polufinalu, mislim da ćemo s guštom odigrati, također mislim da niti nećemo gledati ovu drugu utakmicu između Nizozemske i Argentine već ćemo samo na kraju vidjeti rezultat.“, komentirao je posljednji Mislav Oršić.

Fotografije: Screenshoot/YouTube  i Pixabay.com