SVEUČILIŠTE SJEVER

Predsjednik Vlade Andrej Plenković posjetio je Kampus Sveučilišta Sjever u Koprivnici prošli tjedan oko 13:00 sati. Dočekali su ga rektor Marin Milković i prorektor Mario Tomiša, a uz njih su bili župan Darko Koren i gradonačelnik Mišel Jakšić.

Premijer Plenković je nakon kraćeg sastanka u jednoj od predavaonica obišao zgradu Sveučilišta. Prilikom obilaska razgledao je studio za audio produkciju i atelje u kojem se susreo sa studentima Medijskog dizajna.

Dotaknuo se pitanja izgradnje studentskog doma za čiju je izgradnju Ugovor potpisan još u veljači 2020. godine, a izvođač radova obvezao se dovršiti izgradnju u roku od dvije godine. Drugim riječima, rok za izgradnju istekao je prije 8 mjeseci.

„Moramo napraviti iskorak po pitanju studentskog doma. Ovdje je prevelik broj redovnih studenata kojima treba odgovarajući studentski dom i to je nešto na što su nas podsjetili gradonačelnik i župan. Tražit ćemo s Ministarstvom znanosti i obrazovanja rješenja kako da se, bilo kroz nacionalne ili europske fondove iznađu sredstva da se investira i da Koprivnica kao studentski grad dobije adekvatan studentski dom“, poručio je predsjednik Vlade.

Uz neriješeno pitanje studentskog smještaja, početkom ove akademske godine, dosadašnji pružatelj usluga studentske prehrane u Koprivnici otkazao je suradnju pa se tako studenti na Sveučilištu koje je u samom državnom vrhu po upisnim kvotama, nemaju gdje hraniti.

„Pitanje menze je riješeno. U sljedećih mjesec dana prema riječima državnog tajnika, rektora i njegovih suradnika, Ministarstvo znanosti i obrazovanja će dodatnim sredstvima pomoći organizirati prehranu za studente“, dodao je Plenković.

Prije nego što je posjetio Sveučilište Sjever, premijer Plenković se u poslovnoj zoni Danica susreo s predstavnicima tvrtke Podravka, a nakon toga sa županom Darkom Korenom i gradonačelnikom Mišelom Jakšićem. S premijerom su bili i potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković, ministrica poljoprivrede Marija Vučković i ministar gospodarstva i održivog razvoja Davor Filipović.

Fotografija: Sveučilište Sjever