SVEUČILIŠTE SJEVER

Ukrajinski profesor Evgenij V. Klimenko iz Odeske akademije građevinarstva i arhitekture gostovat će od 27. do 29. travnja na Sveučilištu Sjever u Sveučilišnom centru Varaždin.

Profesor Klimenko autor je mnogobrojnih znanstvenih radova i udžbenika te počasni je djelatnik znanosti i tehnike Ukrajine. Područje istraživanja profesora Klimenka je upravljanje tehničkim stanjem zgrada i objekata.

Tema predavanja obuhvatit će betonske i zidane konstrukcije, oštećenja i rekonstrukcije zgrada, pregled stanja građevinarstva u Ukrajini te pregled pravilnika za beton i armirani beton.

Predavanja će se održati na Odjelu za graditeljstvo. Predavanje u ponedjeljak, 27.travnja, u 16 sati u predavaonici UNIN2-115.