Uncategorized

Prve adventske nedjelje u Glazbenoj školi u Varaždinu, mješoviti pjevački zbor varaždinskoga Obrtničkoga glazbenog društva održao je godišnji koncert na kojem su nastupali i gosti – Varaždinski tamburaški orkestar i gudački kvartet Glazbene škole.

Koncert je započeo u velikoj koncertnoj dvorani u 19 sati. Bio je pod pokroviteljstvom Udruženja hrvatskih obrtnika Varaždin, grada Varaždina, Varaždinske glazbene škole i tvrtke Belaj d.o.o. Ulaz je bio besplatan, a odaziv velik.

U prvom dijelu programa, uz pratnju gudačkog kvarteta pod ravnanjem prof. Janje Knapić, zbor je izveo djela W. A. Mozarta, V. Vuletina, G. Verdija, H. Adama i G. Gershwina. Varaždinski tamburaški orkestar kojim dirigira Zlatko Sokić izveo je skladbe D. Šostakovića, M. Rodrigueza i N. Plantaka.

U drugom dijelu koncerta zbor i orkestar zajednički su izveli klasike poput „Hajd’mo u Varaždin“ E. Kalmana, „Ružo crvena“ D. Šimeka i R. Grossa i „Kao da te ne volim“ Z. Runjića i N. Ninčevića.