Uncategorized

„Glazba na balkonima grada“ novi je projekt Turističke zajednice grada Varaždina. U suradnji s varaždinskom Glazbenom školom, a pod umjetničkim vodstvom Zdenka Kušćera, tijekom svibnja na balkonima Gradske vijećnice, Županijske palače i palače Sermage realizirat će se dvanaest glazbenih programa.

Svake će subote u svibnju od 10,30 do 12 sati učenici i profesori varaždinske Glazbene škole izvesti po tri programa te glazbom naglasiti jedinstvenu atmosferu i šarm varaždinske povijesne jezgre.

Kao dio te glazbene priče, i mješoviti zbor Obrtničkog glazbenog društva Varaždin  održavat će javne probe na lokacijama u povijesnoj jezgri. Suradnja Turističke zajednice i varaždinskih glazbenika najvjerojatnije će  rezultirati i formiranjem festivalskog orkestra Špancirfesta.