„Ni prošle ni ove godine nismo se našli na toj ljestvici, ali to je razumljivo jer je u tom razdoblju Podravka prolazila kroz restrukturiranje i koprivničko je gospodarstvo nekonkurentno kad Podravka ne posluje u pozitivi. Veseli nas to da Podravka ima dobre poslovne rezultate, ali definitivno se moramo još više okrenuti malom i srednjem poduzetništvu“, izjavio je zamjenik gradonačelnice Mišel Jakšić.

Jakšić je nadodao da Grad Koprivnica neće uvoditi prirez, a cilj je završiti godinu s nulom. Minus koji iznosi gotovo 17 milijuna kuna počet će se smanjivati iduće godine. Što se prava za građenje Obrtničke škole tiče, zamjenik gradonačelnice izjavio je da će Vijeće uskoro usvojiti tu odluku te da je svima u interesu da izgradnja počne čim prije.

Najavljeno je i da će gradski čelnici stvoriti Innotech, u kojem će 51 % udjela imati Grad Koprivnica, 48 % Podravka, a 1 % pripast će Sveučilištu Sjever.

„Riječ je o projektu koji se temelji na inovativnosti – u kojem će se raditi na inovacijama, razvoju i nastanku novih proizvoda, u suradnji s poduzetnicima“, izjavila je Vesna Želježnjak.

Na njezine riječi nadovezao se Jakšić riječima: „I mi još učimo. To je prvi takav projekt u Hrvatskoj u kojem će se na jednom mjestu spojiti velika industrija, znanost iliti sveučilište, malo i srednje poduzetništvo i obrtništvo te, naravno, interesi lokalne zajednice.“

Izgradnja Innotecha u Kampusu trebala bi početi 2016. godine, ali točan datum nije samo u nadležnosti Grada Koprivnice, već u državnim i europskim tijelima.