SVEUČILIŠTE SJEVER

U utorak, 4. Lipnja Medijsko sveučilište posjetio je trener govora na Hrvatskoj radio televiziji Davor Stanković, profesor fonetike. Studenti novinarstva koji su prisustvovali predavanju imali su priliku naučiti neke od vježbi kojima voditelji mogu poboljšati svoj izgovor ili produbiti svoj glas.

Budući da su ljudi općenito skloniji dubljim glasovima, većina novinara na radiju ili televiziji prolazi kroz te vježbe pa je studentima novinarstva ovo predavanje bilo itekako edukativno. Osim vježbi za glas i izgovor studenti su mogli naučiti i nešto o vrstama čitanja i kako se koja od vrsta manifestira. Kako bi utvrdili gradivo ponuđeno im je i nekoliko primjera koje su zatim svi zajedno analizirali. Za kraj svatko od studenata dobio je svoj tekst koji su  jedan po jedan pročitali. Svi su studenti dobili savjete kojima mogu unaprijediti svoje čitanje i interpretaciju teksta. Zaključak predavanja bio je da svatko vježbom i iskustvom može postati dobar govornik.