DRUŠTVO

Festival cvijeća, jagoda i tradicije u Čakovcu održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine.

Svakog proljeća, Čakovečke ulice su veoma žive i prepune svježih mirisa voća i cvijeća. Program je prepun sadržaja, od svakojakih koncerata, izložba, sadržaja za djecu, radionica, uličnih performansa itd. Svaki poveći grad u Hrvatskoj ima određene manifestacije, te publici ostaje u sjećanju ono najzanimljivije. Grad Čakovec je poznat po festivalu Porcijunkulovo koji svake godine ostavi publiku bez daha. Očito je da se Čakovec zalaže za kulturu i  cvjetanje turizama. Iz turističke zajednice djelatnici rade na 400 cvjetnih ukrasa koje sami ručno izrađuju te samim tim dobivaju povod za pogledati i podržati.

Jagode kao glavna inspiracija festivala

Ono što je zanimljivo za ovaj festival su jagode, udruge koje dolaze iz cijele Hrvatske prezentirati čiji je okus najbolji. Osim jagoda, naglasak je stavljen i na raznovrsno cvijeće te izložbe vezane uz cvijeće. Koliko jedno voće mora biti posebno i voljeno kao jagode da dobe svoj festival? Veoma je zanimljivi taj spoj urbane kulture i agrokulture. Ljudi su ljubitelji kulinarskih sadržaja te im poveći gradovi sve više i više nude raznovrsne sadržaje vezane za hranu.

Također, tijekom svih međimurskih uličnih manifestacija, njeguje se sama tradicija Međimurja koja je veoma značajna za cijelu Hrvatsku. Često se u medijima skreće pozornost na grožđe i vino. Međimurska Štrigova je veoma značajna za ljubitelje vina. Od tamo dolaze jako kvalitetna i cijenjena vina u cijelom svijetu. Stoga, na samom festivalu nećete biti nijednog gladnog nepca, jer organizatori su se pomno potrudili da sve bude u najboljem ruhu.

Udruge ili OPG-ovi mogu iznajmiti svoj štand za prezentiranje i prodaju za samo 200 kn. (Uključeni su svi dani festivala).  Također, potrebno je podići prijavnicu u turističkoj zajednici grada Čakovca.