SPORT

U sjeni privođenja izvršnog predsjednika Zdravka Mamića i nevjerojatne kazne Arijanu Ademiju, odigrana je prva utakmica 17. kola MAXtv Prve lige. Dinamo je nakon preokreta slavio 2 : 1 te se na jedan bod približio Rijeci.

Modri su od početka preuzeli inicijativu. Pucali su Taravel i Pinto, ali nisu uspjeli savladati domaćeg vratara Rozmana. Najveću priliku propustio je Pivarić kada poslije ubačaja nije uspio pospremiti loptu u mrežu. Već u 18. minuti Zoran Mamić prisiljen je raditi izmjenu. Hodžića, koji nakon nezgodnog sudara s Rozmanom nije mogao nastaviti igru, zamijenio je Marko Pjaca. U 38. minuti, umjesto Filipa Ozobića, u igru ulazi Sandi Križman koji, tek što se zagrijao, proigrava domaćeg kapetana i Delić zabija za vodstvo Farmaceuta. Na žalost domaćih navijača, Taravel već u 44. minuti – nakon velike pogreške Slaven Belupa – zabija škaricama i na odmor odlaze s rezultatom 1 : 1.

U drugom dijelu gostujući igrači nastavljaju s blagom inicijativom koja je u 55. minuti urodila plodom. Pjaca je, nakon lijepog driblinga, proigrao Henriqueza koji se okreće u šesnaestercu i zabija za vodstvo. Kasnije u igru ulaze Soudani i, na iznenađenje upućenih, mladi Ćorić koji je nekoliko dana ranije, nakon istupa u medijima, novčano kažnjen. Dinamo je nizao prilike – pokušavali su Soudani i Pivarić – ali rezultat se nije mijenjao.

Mamićev bi sastav skupo koštalo da je Križmanov udarac pet minuta prije kraja bio malo precizniji. Taravel je do kraja utakmice, zbog zadržavanja igre, dobio žuti karton te se očistio pred susret s Lokomotivom, ali bit će spreman za veliki derbi s Hajdukom.

U sljedećem kolu Slaven gostuje u Splitu, a Dinamo na Maksimiru dočekuje Lokomotivu.