DRUŠTVO

Predstavnici Foruma udruga nezavisne kulture (skraćeno FUNK) su u četvrtak, 14.5. najavili festivalski događaj u subotu, 23.5. kojim će simbolički obilježiti početak djelovanja istog na prostoru Kampusa, gdje se nalazi i Sveučilište. U planu je otvorenje kulturno edukativnog centra koji će biti još jedno pojačanje u sklopu kulturnih događanja u Koprivnici.

Na FUNK Day-u, kako su nazvali festivalski događaj, predstavit će se četiri udruge koje sačinjavaju Forum, a to su Udruga RockLive, Mamuze, Kopriva i Udruga Pod Galgama. Događaj počinje u 12 sati i traje sve do navečer, tokom čega će se održati likovna radionica i radionica ukrasa, zatim slušaonica koju će voditi DJ Mad Postman. U 20.30. će se održati formalno predstavljanje FUNK-a, da bi u 9 navečer završili (ili započeli) s koncertom mladih lokalnih bendova, i to redom tek nastali stoner/groove bend Atum, melodični hardcore What matters most (kojem je ovo oproštajni koncert) i indie rock bend Lolita.

Cilj Foruma je podići razinu uključivanja Koprivničanaca u kulturna zbivanja te da se s korištenjem prostora na Kampusu ta lokacija razvije u jedno od većih okupljališta. Jedan dio prostora dobiven na korištenje je privremeno uređen, a za ostatak se čeka odgovor Grada. Savez spomenutih udruga nastao je u listopadu 2014. i ovo je prvi događaj u organizaciji Foruma.

Sve u svrhu razmjena ideja, provođenja vlastitih programa i kulturnih i ostalih sadržaja za buduće djelovanje, Sveučilište Sjever u svakom slučaju dobiva zanimljivog susjeda s kojim će se, nadamo se, mnogo puta susretati

FUNK DAY – PROGRAM (subota, 23. 05. 2015.)

12.00 Radionica izrade FUNKy ukrasa

16.00 Likovna radionica Apokalipsa danas ili sutra