SPORT

U sklopu predposljednjeg kola grupne faze Europske lige mogli smo vidjeti nekoliko odličnih utakmica.

U grupi A Manchester United konačno je pokazao dobru igru, a golovima Rooneya, Mate, Lingarda te autogolom Jonesa pregazili su Feyenoord. Ovom pobjedom Manchester je došao do druge pozicije u skupini koja vodi u daljnji krug natjecanja.

U grupi K Inter je izgubio na gostovanju kod Hapoel Beer Sheva i tako se oprostio od Europe već u grupnoj fazi natjecanja. Iako je Inter vodio na poluvremenu pogotkom Icardi te majstorijom Brozovića, Izraelci su okrenuli utakmicu i slavili sa konačnih 3:2. U sastavu Intera od 60. minute igrao je i Ivan Perišić, a Marcelo Brozović odigrao je čitav susret.

Od ostalih susreta po grupama vrijedi spomenuti visoke pobjede Shakhtara te Rome. Shakhtar je na hrvatski pogon pobijedio turski Konyaspor 4:0, a jedan od pogodaka postigao je Eduardo da Silva na asistenciju Srne. Roma je na domaćem terenu pobijedila Viktoriu Plzen sa 4:1 i tako učvrstila prvo mjesto u skupini E.

Spomenimo još kako je Fiorentina neočekivano izgubila na domaćem terenu od PAOK-a 3:2. U sastavu Fiorentine Hrvoje Milić igrao je do 51. minute, a Nikola Kalinić nije ulazio u igru.