SPORT

Krajem listopada prošle godine klupu Zrinskog napustio je trener Goran Mrđen, dok je njegovo mjesto preuzela igračica i trenerica Dragica Džono. Mrđen je dobro ukomponirao ekipu te odradio prvi dio jesenske dionice, a poziv prvakinja Podravka Vegete nije odbio. Neovisno o tome, nova trenerica odlično se snašla u novoj ulozi te se ekipa ŽRK Zrinskog trenutno nalazi na visokom 4. mjestu 1. HRL za žene s jednom neodigranom utakmicom.

Nakon Mrđenovog odlaska krajem listopada, rukometašice Zrinskog su u nastavku prvenstva prvo upisale poraz 20:21 na domaćem terenu protiv ekipe RK Dalmatinka Ploče. Konsolidiranjem igračkog kadra zatim su nanizale tri pobjede pa su redom padale rukometašice Osijeka (25:33), Zeline (27:21) te naposlijetku varaždinske Koke (28:24).

Susjedski derbi protiv Varaždinki odigrale su u subotu 22. siječnja te na domaćem terenu upisale važnu pobjedu kojom su stigle na 16 bodova i učvrstile dosadašnje 4. mjesto. Trenerica Džono ujedno je i igračica te je, osim postignuta dva pogotka, važnu ulogu odigrala u obrani i organizaciji igre.

Trenerica Dragica Džono na time-outu tijekom utakmice protiv ŽRK Koka, Foto: Siniša Ludaš

– Mi smo očekivali tešku utakmicu, iako smo se kroz tjedan pripremali za njih nismo bili sigurni što možemo očekivati jer njima je otišla stožerna igračica Dežić, došle su neke nove i nismo zapravo znali na čemu smo. Uz to utakmicu smo otvorili malo nervozno, promašili nekoliko čistih šuteva što nas je gurnulo u rezultatski zaostatak, no smirili smo ekipu počeli igrati svoju igru i mini serijom na kraju prvog poluvremena vratili rezultatsku prednost na našu stranu. Drugo poluvrijeme igrali smo znatno bolje i smirenije i polako gradile svoju prednost i na kraju slavile. Željela bih istaknuti da je današnja pobjeda prije svega plod odlične igre cijele ekipe, osvrnula se Džono nakon utakmice u razgovoru za ŽRK Zrinski.

Džono je u Čakovec stigla kao igračica na kraju karijere kako bi pomogla klubu te joj se nakon odlaska Mrđena ukazala prilika da postane trenerica. Usuglasila je sve uvjete s upravom kluba te nastavila karijeru u Zrinskom istovremeno kao igračica i trenerica. Uspjela je održati formu ekipe s kojom su započele prvenstvo te je uspješno nastavila rad prijašnjeg trenera, što potvrđuju i ligaški rezultati.

Zrinskice sljedeću utakmicu igraju već ove srijede, 26. siječnja u sklopu zaostalog jedanaestog kola, u Dvorani Europskih prvaka u Bjelovaru protiv ekipe ŽRK Bjelovar.

Tablica 1. HRL za žene, Foto: Screenshot Hrvatski rukometni savez

Izvor naslovne fotografije: Siniša Ludaš