Uncategorized

U Križevcima je u završnoj fazi projekt izgradnje nove sportske dvorane u sklopu Osnovne škole Ljudevit Modec. Izgradnja dvorane trebala bi početi iduće godine. Odobrena je lokacijska dozvola, a nakon toga slijedi pribavljanje građevinske dozvole te prijave za natječaj Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Tomislav Katanović, zamjenik gradonačelnika Grada Križevaca, ističe kako je taj natječaj otvoren do 30. lipnja.

Sportska će dvorana koristiti obnovljive izvore energije, a njena površina bit će tri tisuće četvornih metara. Također, u planu je uređenje triju sportskih igrališta, parkirališta te okretišta za autobus. Nova će sportska dvorana uvelike zadovoljiti potrebe učenika, sportaša i rekreativaca, a bit će posebnim prolazom povezana i sa školom.

Ovom izgradnjom riješit će se i problem termina za treninge za koje su se dosad sportski klubovi i učenici morali boriti. Vrijednost športske dvorane procjenjuje se na 26 milijuna kuna bez PDV-a.