DRUŠTVO

Doris Pinčić Rogoznicu mnogi znaju kao Laru iz popularne sapunice „Larin izbor“. Osim glume, Doris iza sebe ima nekoliko voditeljskih angažmana kako na televiziji, tako i na radiju. Trenutno je možemo slušati u Jutarnjem klubu na Narodnom radiju, a uskoro i ponovno gledati pred malim ekranima u novoj emisiji, koja je, kako kaže Doris, nešto stvarno posebno.

Od malih nogu želja ti je bila da postaneš voditeljica i već za vrijeme srednje škole krenula si u tom smjeru. Kako to da si se odlučila za glumačku akademiju, a ne za novinarstvo?

Život piše najljepše priče. Voljela sam i jedno i drugo, upala sam na akademiju. To je sve pozornica i jedan posao od ova dva ne isključuje drugi, glumačke vježbe mi jako pomažu u voditeljskom poslu i obrnuto.

Mnogi te znaju kao Laru iz poznate sapunice „Larin izbor“. Nakon 8 godina „Larin izbor“ se vratio na male ekrane, kako se osjećaš danas kada se gledaš u toj ulozi? Bi li promijenila nešto iz tog perioda?

Pa ima stvari koje su mi sad smiješne ali ne bih mijenjala ništa, sve je uvijek tako kako je, s razlogom.

Jesi li tada očekivala da će ti uloga Lare donijeti odličnu karijeru i preokrenuti život naopačke?

Ma ni blizu. Uopće nisam znala u što se upuštam. Niti dan danas ne kužim sto se događa.

57456921_402137413898838_9160065374257938432_n

TV i radio su platforme na kojima te gledamo i slušamo svakodnevno. Kada bi morala odabrati jednu od te dvije, koja bi to bila i zašto?

Uu to ne mogu odgovoriti, to je kao da me pitate koje svoje dijete vise volim… Svatko na svoj način.

Posao voditelja zahtijeva osmijeh na licu i mnogo pozitivne energije. Kojim metodama i trikovima se vodiš kada ustaneš na lijevu nogu, a čeka te upravo taj posao?

A ima svakakvih dana i dobrih i loših, samo si čovjek… Trudim se ne lagati slušatelje i gledatelje. Ako nisam dobro ne hinim previše, neću biti u depresiji pred njima, ali neću ni glumiti veliku pozitivu. Uglavnom, i na sreću, kod mene je ipak više ovih dobrih dana. I to puno više.

Koju emisiju si do sad najviše voljela voditi?

Tri dva jedan kuhaj mi je posebno draga, Zvjezdice su super jer se družimo sa djecom i baš zabavljamo, Na kavi kod Doris je bio moj jako osobni projekt i puno mi znači, Ten je bila moja ulaznica na RTL, a Fittest family koja tek stiže na ekrane je nešto stvarno posebno, sve snimano na vanjskim lokacijama, odlično društvo, pozitivna atmosfera…Tako da, volim svoje projekte.

57056194_2070346943264362_7073369356175933440_n

Koje su, iz tvog iskustva, prednosti i mane u voditeljstvu?

Kao i svaki posao voditeljstvo ima svoje mane i vrline, ali ja mu puno češće vidim vrline. To je igra, cijelo vrijeme se družiš i ako si napraviš dobru atmosferu možeš uživati radeći – stalno. O manama nećemo, ali samo da se ne zanose svi mladi koji čitaju, ima ih. Nije to samo tako sjajušavo i glamurozno kako se čini iz medija.

Postoji li neka anegdota koje se rado prisjetiš?

Uu sad već postoji jako puno. Recimo uz mog Hrvoja na Narodnom se skoro svako jutro upiškim u gaće od smijeha!

57787343_1432210720253612_8560545161585623040_n

Kakav je tvoj život nakon što se isključe kamere? Kako provodiš slobodno vrijeme?

U miru, što dalje od buke, puno ljudi, doma, u trenirci, bez šminke…Vrlo jednostavno.

Da nisi voditeljica i glumica, bila bi?

Voditeljica i glumica bih bila uvijek. Našla bi načina da radim ono što volim…

“Ponosna sam na svoju djecu jer su inspiracija“

S obzirom da je Gita još premalena, kako Donat gleda na posao kojim se baviš?

Ma briga njega za to. Njemu je važna mama, a za ostalo ćemo lako.

Zbog čega si najviše ponosna na sebe?

Pa zapravo nemam baš neko ludo samopouzdanje i ne mislim da radim išta posebnije od svih drugih ljudi. Radim, na sreću ono što volim, živim od toga lijepo i na tome sam istinski zahvalna. Ponosna sam na svoju djecu jer su inspiracija.

57154641_333752107276388_6722854966320431104_n

Čime si se vodila kroz život kako bi ostvarila svoje ciljeve? Što bi savjetovala mladima koji su na tom putu?

Da vrijedno i predano rade. Kad drugi idu spavati da još malo rade, da se bude prije svih ostalih i rezultati će doći sigurno.