– otkriven spomenik banu Josipu Jelačiću
Na današnji dan 1866. godine u Zagrebu je otkriven spomenik hrvatskom banu Josipu Jelačiću kipara Dominika Fernkorna. To je ujedno i prvi zagrebački spomenik koji je izrađen od bronce. Naknadno je uklonjen 1947. godine, a svečano je vraćen 1990. godine.

– osnovan AC Milan
1889. godine osnovan je talijanski nogometni klub AC Milan. Utemeljili su ga Alfred Edwards i Herbert Kilpin. Danas slovi kao jedan od najuspješnijih klubova u povijesti. Osvojili su čak četiri svjetska naslova i 14 europskih trofeja.

– 685 djece hospitalizirano zbog Pokemona
Zbog epizode Dennō Senshi Porygon, 1997. godine u Japanu 685 djece dobilo je epileptični napad. Kasnije je istraživanje potvrdilo da su napadi uzrokovani takozvanim flash efektima u seriji. Ova epizoda je kasnije zabranjena. Potaknuti ovim događajem, drugi proizvođači igrica stavili su upozorenje na svoje proizvode o mogućim psihičkim reakcijama na bljeskave scene.

– operacija Pustinjska lisica
1998. godine započela je operacija Pustinjska lisica. Na zahtjev tadašnjeg američkog predsjednika Billa Clintona, američke i britanske vojne snage krenule su u bombardiranje vojnih ciljeva u Iraku i Bagdadu.

Rođeni:
1770. Ludwig van Beethoven, njemački skladatelj