SVEUČILIŠTE SJEVER

Danas u 13:00 sati održat će se tematska sjednica Gradskog vijeća Koprivnice na kojoj će se raspravljati o Sveučilištu Sjever. Zahtjev za sazivanje takve sjednice podnijeli su oporbeni zastupnici Hrvatskih laburista, HDZ-a, HSS-a i HRAST-a. Rasprava će se odvijati prema dnevnom redu koji će biti podijeljen na tri cjeline: osnivanje Medisjkog sveučilišta, integracija Veleučilišta u Varaždinu i Medijskog sveučilišta i budućnost sveučilišta u Koprivnici. Osim gradonačelnice Vesne Želježnjak i njezinih zamjjenika, na sjednicu je pozvan i rektor Sveučilišta Sjever Marin Milković, a prisustvovat će joj i predstavnici profesora i studenata.

“Obzirom da je izostala javna rasprava uz tajnost i netransparentnost osnivanja, rada i daljnjeg razvoja smatramo da je potrebno na ovaj način raspraviti sve aspekte i reprekusije koje današnje Sveučilište Sjever ima na grad Koprivnicu i na kvalitetu života građana Koprivnice” – naveli su predlagatelji sjednice. Smatraju kako je potrebno razjasniti način na koji je tekao postupak osnivanja sveučilišta i kako je došlo do integracije s Veleučilištem u Varaždinu, ali i koja je budućnost sveučilišta u Koprivnici.

Sjednica Gradskog vijeća Koprivnice svakako je prilika da se napokon razjasne eventualne nejasnoće oko Sveučilišta. Građani Koprivnice zaslužuju konstruktivan dijalog o ovoj temi koji bi im predstavnici Sveučilišta i Grada s jedne, i gradska opozicija predvođena laburistima s druge strane, trebali pružiti.

Naravno, tamo će biti i Pressedan kako bi o tome izvijestio. Podsjetimo kako smo mi svojedobno reagirali na napade na osnivanje Sveučilišta u regiji koja ga dotad nije imala, a gravitira još više od 500 000 stanovnika:

Pokušaj stvaranja negativne klime oko Medijskog sveučilišta i budućeg Sveučilišta Sjever nije u konačnici uspio, a to dokazuje velika zainteresiranost studenata da upišu fakultet baš u Koprivnici. Ovdje studenti imaju volje za rad, odnos koji se gradi s profesorima počiva na spoznaji da nismo samo broj u sustavu već smo partneri u nastojanju da postignemo što kvalitetnije obrazovanje.
Ovdje se radi drugačije, studenti imaju slobode da se izraze i ostvare kreativne potencijale. Imaju prostora da pokažu samoinicijativu i da sudjeluju na znanstvenim simpozijima, a pokretanje newslletera, radijskih emisija i multimedijalnog portala samo potvrđuju da sve ima smisla.