U atmosferi koja se samo po izostanku fanatičnih navijača razlikovala od grčkoga nogometnog derbija, u KKC-u „Pixel“ ovog je četvrtka održan prvi kviz sezone. Na kvizu je nastupilo šest ekipa, a među njima bila je i „Ekipa s faksa“ sastavljena od studenata Sveučilišta Sjever.

S uvjerljivih 17 bodova, do pobjede je – nakon dva kruga općih i jednog kruga glazbenih pitanja – došla ekipa „Legendi“, čiji su članovi rabijatnim pojavama, a zatim i nedostižnom razinom znanja, utjerali strah u kosti protivnika.

Sve do zadnjeg kruga „Ekipa s faksa“ branila je minimalnu bodovnu prednost pred timom kriptičnog imena „Žuba“. Tek je na glazbenim pitanjima „Žuba“ uspjela prestići ekipu sa Sjevera koja je s 11 bodova zauzela treće mjesto.

Jelena Belec, Martina Čoholić i Tea Jurković privlačile su poglede nazočnih i prštale od znanja. Četvrti član ekipe, čije ime zbog straha od sudske tužbe ne možemo navesti, istaknuo se jedino neumjerenim ispijanjem piva i vulgarnim namigivanjem igračicama ostalih timova. Mišljenje je reportera Pressedana da bi njegovo izbacivanje iz „Ekipe s faksa“ blagotvorno djelovalo na buduće rezultate, kao i na opću dopadljivost ekipe.

Uvod u sezonu bilo je gostovanje Milana Fošnera i njegova „Kviza znanja i neznanja“ 10. listopada. Nakon što je poznati kviz-majstor utro put, organizaciju je preuzela ekipa iz Pixela odlučivši se za pokretanje kvizaške lige.

Sezona će trajati do 31. ožujka 2016., a kvizovi će se održavati svaka dva tjedna. Konačni pobjednik sezone osvojit će zasad nepoznatu ali bez sumnje veličanstvenu nagradu.

Prijave za predstojeće kvizove još su moguće, a bodovna zaliha ekipa iz prvog kviza nije nedostižna. Svi koji znaju nešto o bilo čemu pozvani su da se uključe.