Zabava

Bregfest

O BregFest-u

BregFest je eno-gastro festival koji se održao od 14. do 15. lipnja u gradu Koprivnici. Organiziran je u suradnji s udrugom Bregovita Hrvatska, a predstavili su se najbolji vinari sjeverne Hrvatske, zajedno s vrhunskim i kvalitetnim vinima.

Bregovita Hrvatska nudi bogat izbor vina za svačiji ukus. Pružaju raznovrsna vina za svaku prigodu, od laganih i pitkih bijelih vina, vrhunskih pjenušaca do kompleksnijih crvenih vina. U srcu Hrvatske, svoje su mjesto našla vina iz Zagorja i Međimurja, Prigorja i Bilogore, Plešivice, Moslavine i Pokuplja.

Na mjestu događanja i atmosfera BregFest-a

Ove godine otišla sam izvidjeti situaciju drugi dan BregFesta i oduševila me odlična atmosfera. Pri dolasku na info-pultu možete „posuditi“ čašu za pet eura i uz poklon-bonove imate priliku degustirati vina po vlastitoj želji i izboru. Atmosferi je pridonio izvrstan DJ uz najbolje hitove te posjetitelji nisu bili gladni zahvaljujući fast food ponudi koja se također našla tamo. Prvi štand koji sam posjetila predstavljao je vina kalničkih podruma bogato nagrađivane vinarije Kešer.

O povijesti vinarije Kešer detaljnije nam je ispričala njihova predstavnica Anita “Vinarija radi već dugi niz godina. U podrumu je bačva iz Banovine Hrvatske iz 1925. godine. Trenutno u vinariji imamo oko sto tisuća litara vina u velikim inox bačvama. Sorte s kojima radimo su Pinot sivi, Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Muškat žuti. Također imamo kraljevsku graševinu, kraljevski rizling i dosta vina pod nazivom kalnička mješavina od bijelog i crnog vina.”

Na pitanje koju sortu preporučujete ljubiteljima vina, dobili smo odgovor da najviše preporučuju Chardonnay bijela vina, jer su osvojila titulu šampiona na posljednjoj dodjeli nagrada u Križevcima prije dva tjedna.

Oduševljenje posjetitelja

“Atmosfera je dobra. Jučer je bio prvi dan, radno vrijeme je bilo do 23 sata, no mi smo se zadržali dulje od ponoći, što je pokazatelj da je bilo dobro. Posjećenost je bila dobra, danas se nadamo možda malo većem broju ljudi.”, izjavila je Anita o atmosferi BregFesta.

Nakon razgovora sa predstavnicom vinarije Kešer, otišla sam do studentice koja je predstavljala vina St. Jerome koja nam je ispričala svoje dojmove o atmosferi ove godine festivala vina:

„Meni se jako sviđa. Nisam planirala ovdje raditi, ali desilo se i srela sam puno ljudi s kojima sam išla u osnovnu školu pa smo se ponovno povezali. Upoznala sam nove vrste vina, nove ljude, nove vinarije i jako je lijepa atmosfera. Ljudi su dobri i puno je pozitivne energije.“, izjavila je Katija Ljubić.

„Meni je super atmosfera. Malo je spor dan danas, ali to je zbog utakmice vjerojatno. Jučer je bilo jako puno ljudi, malo smo si popili i bilo je chill. Zabavno je i lijepo organizirano.“, rekao je student Filip.

Preporuka vina na BregFest-u

Vlasnik Marko Šimunić o preporuci vina svoje vinarije Šimunić ukratko je preporučio “Trenutno proizvodimo tri vrste vina, to su Graševina, Rajnski rizling i Muškat. Ljudi su na ovoj manifestaciji oduševljeni našim Rajnskim rizlingom jer ima jedan lijepi miris i punoću kakvu bi vino trebalo imati.“

Ove godine BregFest donio je oduševljenje u naš grad Koprivnicu u kojem su svi ljubitelji vina i posjetitelji mogli uživati u degustacijama najboljih vina i pokojoj čašici. Svi su se izvrsno zabavili. Nadamo se da se vidimo i iduće godine!