Uncategorized

Sve više ljudi slobodno vrijeme provodi baveći se različitim sportskim aktivnostima, no jeste li ikada razmišljali o borilačkim vještinama? Mixed Martial Arts (MMA) predstavlja kombinaciju više vrsta borilačkih vještina u kojoj na varaždinskoj Slobodi uživaju mladi.

Sambo klub Varaždin registriran je krajem 2014. godine. Postao je punopravni član Hrvatskog sambo saveza, a odnedavno je i punopravni član Hrvatskog olimpijskog odbora.

„Iznenađen sam zainteresiranošću mladih ljudi, posebno srednjoškolaca, za ovaj sport. Borilački sportovi nisu osobito promovirani u Varaždinu ni u Hrvatskoj. Naravno, radimo na tome da mladim ljudima, ali i klincima i njihovim roditeljima, pokažemo da borilački sportovi nisu samo krvavi spektakl koji se prikazuje na televiziji, već su to sportovi u kojima pokušavamo izgraditi snažan karakter, poboljšati motoričke vještine i koordinaciju te polaznike naučiti samoobrani i izgraditi im samopouzdanje. Uz to, želimo promovirati sport i na treninge privući što je više moguće mladih“, rekao je mladi trener Tihomir Jakopec koji se borilačkim sportovima počeo baviti s 15 godina, a danas vodi grupu od 20-ak članova.

Zanimljivo, taj sport namamio je i djevojke kojih ima čak šest. Treninzi se održavaju u dvorani na Slobodi gdje se vježba triput tjedno – utorkom, četvrtkom i subotom. Većina se time bavi rekreativno, ali ima i onih koji se pripremaju za natjecanja.

„Odmalena su me zanimale sve borilačke vještine, a budući da mi je otac trenirao boks, i ja osam s time rano započeo. No to je kratko trajalo. Neko vrijeme bavio sam se karateom i mačevanjem. Sad sam zadovoljan treninzima MMA. Time se bavim samo rekreativno“, kazao je Borko Kapeš, jedan od članova koji je sve zainteresirane pozvao da se upišu na taj sport.

Mjesečna članarina za nove članove iznosi 150 kuna.