SPORT

Split ipak neće srušiti neslavni rekord istarske momčadi od 30 utakmica bez pobjede. Na Parku mladeži sudio je Dalibor Mlakar, a domaćini su pobijedili goste iz Koprivnice rezultatom 3:0. ‘Crveni’ su upravo protiv Slaven Belupa upisali posljednju pobjedu 12. ožujka.

Početnih 30 minuta obilježila su duga dodavanja te brojne pogreške, a obje su strane prijetile uglavnom iz daljine. Upravo je jedan takav pokušaj završio iza Blaževićevih leđa. Strijelac je bio 25-godišnji Domagoj Boljat. Gosti su opasnije zaprijetili krajem prvoga dijela kada je Heber, s igračem na leđima, pucao iznad Dukinih vrata. Drugi dio bolje su otvorili domaćini i od 55. minute poveli s 2:0. U pogotku je ponovno sudjelovao Boljat koji je nakon gužve uposlio Ugrinu te on pogađa uz samu lijevu vratnicu.

Nakon drugoga pogotka Slaven se morao otvoriti, a ‘točku na i’ postavlja Pavlovski nakon kontre. Do kraja susreta gosti su pokušali doći do počasnoga pogotka, ali Duka uz pomoć obrane to ne dopušta. Napomenimo kako je Split u prvih 12 utakmica prvenstva postigao tri pogotka, a isto toliko zabio je Farmaceutima.

Split se ovom pobjedom barem privremeno popeo na 9. mjesto, dok je Slaven i dalje 7. te će u sljedećem kolu protiv Istre pokušati prekinuti niz od 11 utakmica bez pobjede.