SVEUČILIŠTE SJEVER

Bivši studenti Sveučilišta Sjever Ivan Pavić i Vedran Vrabec sudjelovali su na panel raspravi  „Karijera nakon Sjevera“ gdje je moderator bio poznati voditelj, Ivan Vukušić. Panel rasprava, s početkom održavanja danas u 13 sati, završila je nakon sat vremena intervjuiranja bivših studenata.

Bivši studenti Sveučilišta Sjever, Ivan Pavić i Vedran Vrabec, danas su gostovali na Tjednu karijera u Koprivnici gdje su podijelili svoja iskustva sa studentima. Ivan Pavić, sada specijalist za content marketing u Sofascoreu, otkrio je kako je u školi bio loš učenik i kako je prije novinarstva upisao socijalni rad koji nije najbolje prolazio. Govorio je o važnosti odnosa ljudi prema studentima, naglašavajući kako najviše cijeni one koji mu zapamte ime i prezime. Pohvalio je referadu, profesore pa čak i konobare u kafićima u blizini fakulteta. Tijekom studija, radio je na Pressedanu i Radiju Sjever gdje je vodio emisiju posvećenu sportskim događanjima koje je zajedno s kolegom komentirao. Pavićevi planovi za budućnost uključuju predavanje na fakultetu, fokusiranje na sportske novosti i završetak doktorskog studija u zadanom roku.

Vedran Vrabec, urednik Telegrama, karijeru je započeo na Indexu te je također bivši student Sveučilišta Sjever. Izjavio je kako je krenuo na fakultet kao „malo stariji student“, ali ga je Sjever „savršeno pripremio za sve“. Preporučio je studentima da krenu s radom čim prije te savjetovao da više čitaju i pišu jer je, kako je rekao, imao studente koji mu u redakciju dođu i mora ispravljati za njima. Pričao je i o tome kako mu je mnogo toga ostalo u lijepom sjećanju, a najviše profesori i razni kolegiji.

Obojica su na Tjednu karijera u Koprivnici podijelili svoja iskustva i savjete sa studentima te nastojali potaknuti mlade na aktivno uključivanje u rad fakulteta i van njega, trud kako bi bili primijećeni i stekli što više praktičnog iskustva tijekom studija. Vrlo rado odgovorili su nam na postavljena pitanja.

Možete li u par riječi opisati Sveučilište Sjever?
-„Sjajno sveučilište koje studente priprema na sve izazove za izlazak na tržište na realni sektor, sjajni odnosi ljudi na faksu i profesora prema studentima gdje svatko ima, u principu, individualan pristup i u svakom trenutku se može obratiti bilo kome za pomoć“, odgovorio je Ivan Pavić za Pressedan.

Koja je razlika u događanjima na Sveučilištu Sjever prije i danas?
-„Ne, ne, ovo je sad na puno većoj razini nego u moje vrijeme, ja sam počeo studirati još dok Sveučilište Sjever nije bilo u ovoj zgradi nego u maloj zgradi u centru grada i sada je nekoliko puta više studenata, profesora i ovaj faks vam je fenomenalan, ogroman, ovo je fenomenalno organizirano. Nikad nisam u Hrvatskoj vidio nikakav takav event na nekom fakultetu, tako da evo, impresioniran sam!“ rekao je Vedran Vrabec za Pressedan.

Za kraj su bivši studenti udijelili riječi motivacije budućim novinarima, ali i ostalim studentima Sveučilišta Sjever.

Izvor slike: Dania Matahlija