SVEUČILIŠTE SJEVER

Brojne tvrtke i budući poslodavci naših studenata danas su prisustvovali na Tjednu karijera Sveučilišta Sjever u Koprivnici, a kiša i loši vremenski uvjeti nisu uspjeli pokvariti atmosferu u šatoru.

Svečanim otvorenjem i panel raspravom pod nazivom „Karijera nakon Sjevera“ službeno je započeo Tjedan karijera na Sveučilištu Sjever u Koprivnici. Nakon panela gosti, profesori i studenti Sveučilišta Sjever okupili su se u šatoru gdje su ih spremni dočekali predstavnici tvrtki. Uz moderatora Ivana Vukušića predstavnici svih tvrtki imali su priliku ukratko prikazati tvrtku te njene ciljeve i ideje.

Današnjem predstavljanju prisustvovali su predstavnici tvrtki Carnet, Hrvatski zavod za zapošljavanje, Storm grupa, Lider, Glas Podravine i Prigorja, Pixsell (foto i video agencija), Tinker studio, Reklam, Podravka, Belupo, Komunalac, Kompostana Herešin, Podravski list, Podravski radio, ePodravina, Hrvatska poštanska banka, Središnja agencija za financiranje i ugovaranje, Enter Koprivnica, Calsberg Croatia, Egmont, 404 agency, Drava.info te Dobar film.

Svaka je tvrtka dobila svojih „pet minuta“ te su predstavnici uz razgovor s moderatorom Vukušićem rekli nekoliko riječi o samoj tvrtki, njenom poslovanju, ali i ono najbitnije za studente, kako i na koji način oni mogu pripomoći studentima u razvoju karijera, što nude i koje su mogućnosti zapošljavanja. Naravno, s tolikim izborom svatko je mogao pronaći „mjesto“ za sebe i priliku za napredak u karijeri te kroz individualne razgovore s predstavnicima tvrtki saznati još više o istoj.

Razgovarali smo s predstavnicom tvrtke Pixsell koja je izjavila kako smatra da je ovo „sjajan događaj za upoznati neke nove firme“. Uz to, spomenula je kako oni studentima nude mogućnost odrađivanja prakse, kao i novo iskustvo i mogućnost poboljšanja sposobnosti uz pomoć kojih će im biti lakše zaposliti se u budućnosti.

„Odlično, mi smo bili prvi dan u Varaždinu i sada smo u Koprivnici. Možda je malo bolje ovdje danas nego u Varaždinu, ali i tamo je bilo sve odlično“, rekla nam je predstavnica Storm grupe te dodala kako uvijek imaju mjesta za nove zaposlenike i kako su studenti po završetku studija uvijek dobrodošli.

Predstavnica Radija Drave kroz razgovor  nam je otkrila kako su njihova očekivanja nadmašena.  „Pa evo, očekivali smo da ne bu baš tak fora i da ne bu tak puno ljudi i mislili smo da ne bu tak puno izlagača, al’ ovo je stvarno jako lijepo.“  Radio Drava za studente tokom i nakon studiranja nudi mogućnost napredovanja u sklopu radija te na njihovim medijima. Nude i odrađivanje stručne prakse i dodatne edukacije. „Mislim da nudimo zapravo puno toga i mislim da bi bilo super kad bi većina studenata s naših smjerova zapravo došla malo kod nas i porazgovarala malo s nama, s našim direktorom pogotovo. Bilo bi nam jako drago“, istaknula je predstavnica radija na kraju razgovora.

Uz zanimljive panel rasprave, razgovore s predstavnicima tvrtki, pregršt hrane i pića dobre zabave nije nedostajalo.

Izvor slike: Diana Matić