Koprivnička Gimnazija Fran Galović bogatim je programom 30. travnja 2015. u dvorani Domoljub proslavila 109. godina postojanja. Osim svečanog programa, održan je i Dan otvorenih vrata, kao i finale sportskih natjecanja.

U prostorima koprivničke Gimnazije započeo je program Dan otvorenih vrata koji su organizirali profesori i učenici, i to kako bi učenicima osnovnih gradskih škola, ali i svima okupljenima – pokazali različite vještine.

U sportskoj se dvorani pak odigralo pravo malo sportsko natjecanje. Gimnazijalci su snage odmjerili u odbojci, badmintonu i nogometu nakon čega je uslijedilo proglašenje pobjednika.

Ravnatelj Gimnazije Vjekoslav Robotić u svom je uvodnom obraćanju posebno istaknuo uspjehe olimpijaca iz fizike i astrofizike, međunarodne uspjehe na natjecanjima iz matematike, informatike i prirodoslovlja umjetnosti i sporta.

Svečanoj manifestaciji prisustvovao je i zamjenik župana Ivan Pal koji je čestitao učenicima i profesorima na ostvarenim rezultatima.