SPORT

Rukometašice Zrinskog večeras su u susjedskom derbiju na domaćem terenu uvjerljivom igrom slavile 28:24 protiv ekipe ŽRK Koka Varaždin. U Sportskoj dvorani Graditeljske škole Čakovec domaću je ekipu, osim njihove navijačke skupine, također došlo podržati pedesetak navijača.

Obje ekipe oprezno su ušle u utakmicu. Zrinskice su krenule sa 6-0 obranom, dok su gošće preferirale istureniji pristup s 5-1. Vratarke su u početnom periodu upisale dosta obrana pa je rezultat nakon prvih 15 minuta bio mršavih 4:6 za gošće. Varaždinske Kokice prvenstveno su se orijentirale na otvorenu igru te većinu pogodaka postizale s krila ili preko brzog centra.

Izjednačenje stiže već u 17. minuti kod rezultata 6:6, kada Zrinskice postižu brzi pogodak nakon dobro odigrane kontre. Uslijedila je igra gol za gol, sve do 22. minute kada je utakmica pauzirana na nekoliko minuta zbog tehničkih poteškoća sa semaforom.

Nakon pauze od nekoliko minuta igra je nastavljena, a najboljom na terenu se pokazala Zrinskica Hannah Vuljak. Solo prodori, driblinzi i šut izvana krasili su igru ove juniorske hrvatske reprezentativke. Postepeno dolazi do pada u igri Varaždinki te rezultatskog preokreta u 29. minuti kada su domaće rukometašice povele 14:13 da bi u posljednjim sekundama ukrale posjed lopte te preko kontre zabile i povećale prednost za konačnih 15:13.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u istom ritmu. Prvi pogodak postižu gošće ponovno pogotkom s krila te ubrzo dolazi i do prvog isključenja na utakmici, no u redovima domaćih igračica, zbog grubog starta i povlačenja. Zrinskice podižu tempo, uz bodrenje svojih navijača dolaze do 19:15 te je Koka zbog isključenja, prvi put prisiljena igrati bez golmana.

Polovicom drugog dijela lomi se utakmica, podiže se tempo te igra postaje grublja s više isključenja. Svoje prilike Zrinskice su iskoristile, dok Varaždinke lošom realizacijom ne uspijevaju pratiti tempo te i dalje ustraju na 5-1 obrani. Domaće rukometašice i dalje ostaju kod 6-0 obrane te u 56. minuti dolaze do najveće razlike od 6 pogodaka (26:20). Utakmicu su polako privele kraju, bezidejne gošće nisu mogle više pratiti tempo te utakmica završava domaćom pobjedom 28:24.

ŽRK Koka: Jalušić 7, Car 5, Perić 4,  Kuzminski 3, Strahija 2, Zeba 2,  Židek 1. Doris Hren je sakupila 6 obrana, a Sara Šopar 4.

ŽRK Zrinski: Vukojević 9, Vuljak 7, Reman 4, Balent 3, Džono 2, Krizmanić 2, Balić 1. Marta Kozjak sakupila je 13 obrana.