SVEUČILIŠTE SJEVER

Studenti Sveučilišta Sjever u Koprivnici od 14. do 16. travnja sudjelovali su na edukativnim radionicama Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu. Na radionicama su obrađivali temu Kako živi narod, nastalu prema knjizi Rudolfa Bićanića iz 1936. godine.

Tijekom trodnevne školice, autorica izložbe Kristina Leko studente je upoznala s knjigom, temom, konceptom izložbe i protokolom. Zajedno s Ankicom Čakardić polaznici su raspravljali o problemima tadašnjeg, ali i sadašnjeg stanovništva.

Studentima je posebno korisna bila radionica kazališne redateljice Anice Tomić, koja je savjetovala o rješavanju stresa prije javnog nastupa. Ova uvodna predavanja bila su uvertira za predstojeću izložbu umjetnice Kristine Leko, na kojoj će studenti novinarstva i članovi Umjetničke grupe Sveučilišta Sjever sudjelovati kao vodiči.

Izložbu Kako živi narod posjetitelji će moći vidjeti tijekom rujna i listopada ove godine.