Uncategorized

Rukometaši GRK Varaždin 1930 uvjerljivo su rezultatom 29:21 pobijedili Metković 1963 u utakmici za treće mjesto završnice Kupa Hrvatske, te su tako već dvije godine za redom brončani u ovom natjecanju.

Utakmica se praktički prelomila u korist varaždincima već u prvih 10 minuta kada su poveli 7:2. Metkovci, koji se inače natječu u nižem natjecateljskom rangu, nisu mogli parirati trenutačno drugoj hrvatskoj momčadi, unatoč tome što je trener Varaždina Ivandija štedio nekoliko igrača prve postave s lakšim ozljedama, sve kako bi iduće nedjelje mogli biti spremni za utakmicu protiv Nexea.

Dabrovi su u 20. minuti digli prednost na sedam golova, a ista razlika bila je i na poluvremenu (16:9). Drugo poluvrijeme odrađeno je gotovo u ležernom tempu, do finalnih 29:21. Varaždinci se tako drugi put za redom iz Umaga vraćaju s broncom, a već u srijedu ih očekuje ogled s Zagrebom u sklopu Lige za prvaka Premijer lige.